Новини
Україна
Київ

У Києві відкрилась виставка мисткині-шістдесятниці з Бучі Любові Панченко (ВІДЕО)

З друзями-шістдесятниками Любов Панченко відвідувала київський Клуб творчої молоді "Сучасник", студію поетів-робітників «Брама» та брала участь у відродженні традицій колядування.

У Музеї історії міста Києва відкрили першу ретроспективну виставку "Всесвіт Любові", присвячену творчості видатної української художниці-шістдесятниці Любові Панченко. Експозиція занурює відвідувачів у багатогранний світ мисткині.

Виставка об'єднує різноманітні аспекти творчості Панченко.

Експонати включають:

  • ескізи моделей одягу;

  • авторські костюми;

  • витончені аксесуари;

  • живописні полотна;

  • колажі;

  • декоративні розписи;

  • архівні світлини;

  • особисті речі мисткині, які дозволяють краще зрозуміти її внутрішній світ і творчий шлях.

Одна з основних тем виставки — взаємини Любові Панченко з представниками української інтелігенції того часу, такими як В'ячеслав Чорновіл, Микола Плахотнюк, Алла Горська та Людмила Семикіна...

Ці зв'язки допомогли художниці розвинути свою творчість, а також були важливими в контексті боротьби за культурну свободу й незалежність України, адже свого часу Панченко вважали бунтаркою та дивачкою. Коли одного разу до неї в батьківську хату в селі Яблунька (зараз є частиною Бучі) прийшли з обшуком і допитувалися, чи має вона самвидав, а та відповіла: "Спитайте Галю!" Її питають: "Яку Галю?" На це Любов Панченко відреагувала так:

"Ось коза Галя. Може, вона з'їла!"

Виставка також звертає увагу на те, як спадщина Любові Панченко надихає нові покоління митців.

Окремий розділ присвячено сучасному осмисленню її творчості, що відкриває нові перспективи для інтерпретацій та адаптацій її робіт в умовах сучасного мистецького середовища. Діло художниці живе...

Важливу роль у реалізації проєкту відіграли мистецтвознавиця, есеїстка та лекторка Діана Клочко, а також історик моди Мирослав Мельник, який допоміг зібрати матеріали для виставки. Візуальне оформлення експозиції виконала художниця Катерина Костенко, яка вдало передала атмосферу часу та дух творчості Панченко через стильний і емоційний дизайн.

Любов Панченко була не лише художницею, але й дизайнеркою, конструкторкою, вишивальницею та дослідницею української старовини. Її творчість відображала ті соціально-політичні зрушення, які відбувалися в Україні у другій половині ХХ століття. Мисткиня стала важливою частиною культурного руху шістдесятників, а її роботи — символом боротьби за незалежність та культурну самобутність.

Панченко завжди та скрізь розмовляла українською мовою, мала свою думку, вміла дотепно й гостро відповісти недругам. Цікаво, що в основі її творчості — вишукані декоративні розписи. Віддалено вони нагадують знаменитий петриківський розпис, але в Любові Панченко свої витончена манера, цікаві сюжети та поєднання кольорів.

На жаль, гучно про цю геніальну українську мисткиню світ заговорив лише після її трагічної смерті — Любов Панченко загинула внаслідок російської окупації Бучі у 2022 році.

Нагадаємо, у Києві триває виставка скульптур видатного українського митця Анатолія Куща. Галерея мистецтв "Лавра" представляє експозицію "Сакральний світ України", яка включає понад 100 робіт художника.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.