Горенка
Відбудова регіону

У Горенці відновили пошкоджений росіянами дитячий садок (ВІДЕО)

У селі Горенка Гостомельської громади відновили та відкрили дитячий садок "Казка", який був пошкоджений внаслідок бойових дій під час окупації у 2022 році.

У Горенці відновили пошкоджений росіянами дитячий садок (ВІДЕО) - зображення
Фото - Київська обласна військова адмністрація

Про це повідомила Київська обласна військова адміністрація.

У Горенці відновили пошкоджений росіянами дитячий садок (ВІДЕО) - зображення

Внаслідок вибухів снарядів у 2022 році у садку були вибиті вікна, пошкоджено дах, ігрові майданчики, огорожу та прибудинкову територію. Заклад було відновлено коштом благодійних фондів та фінансування з місцевого бюджету.

До війни заклад відвідували 63 дитини з самої Горенки, а також Мощуна.

Наразі на території садочка облаштовані модульні укриття, змінено огорожу, а влітку обіцяють відремонтувати харчоблок.

У Горенці відновили пошкоджений росіянами дитячий садок (ВІДЕО) - зображення

Дитячий садок "Казка" вже тиждень відвідують діти. Поки у вихованців, які повернулись до закладу, триває адаптаційний період. Частина дітей відвідують садок на повний день, інші – до обіднього сну.

Загалом в Гостомельській громаді було пошкоджено всі 4 дитячі садки. Перший відновлений заклад у с.Озера почав працювати наприкінці листопада 2023 року.

Нещодавно, у дитячому садку встановли сонячні панелі. Проєкт реалізовано за кошти Федерального міністерства Німеччини з економічного співробітництва та розвитку (BMZ).

Нагадаємо, в Ірпені відкрили перший дитсадок з басейном "Червона калина". Його почали будувати ще у 2021 році та планували відкрити навесні 2022-го. Однак, через повномасштабне вторгнення будівельний процес зупинився. Внаслідок бойових дій будівля та територія закладу значно постраждала. Добудувати дитячий садок Ірпеню допомогли партнери португальського міста Кашкайш. На це виділили 500 тисяч євро. Облаштування благоустрою та майданчиків профінансували з місцевого бюджету.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.