Україна

У держбюджеті-2022 на програму «Питна вода» передбачили мільярд

Закон про Державний бюджет України на 2022 рік. Згідно з документом, на реалізацію програми «Питна вода України» на наступний рік буде виділено 1 млрд грн.

У держбюджеті-2022 на програму «Питна вода» передбачили мільярд - зображення

«У межах програми планується будівництво та реконструкція водозабірних споруд, водопровідних очисних споруд, мереж водопостачання та очисних споруд водовідведення із застосуванням новітніх технологій. Окрім того, передбачено впровадження станцій доочищення питної води у системах централізованого водопостачання», — ідеться в записці. 

У листопаді 2021 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні закон «Про загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки».

Зазначається, що сумарна протяжність водопровідних мереж в Україні (не враховуючи окуповані території) становить 102,8 тис. км, із яких 33,3% перебуває в аварійному або ветхому стані. Протяжність каналізаційних мереж становить 39,35 тис. км, з них 40,9% — аварійні. Рівень втрат питної води в середньому по Україні становить 36%.

При цьому тільки 69% населення України нині має доступ до централізованого водопостачання, 47,8% — до централізованого водовідведення.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.