У Чорнобилі тестували вітчизняний безпілотник для моніторингу пожеж та радіації
Сучасне обладнання пристрою дозволяє миттєво встановлювати місце займання пожежі задовго до того, як полум’я стане помітним наземним спостерігачам.
Про це розповіли на сторінці у Facebook Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
В небі над Чорнобильським заповідником тестували безпілотник вітчизняного виробництва «Spectator M1» від ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова.
«Даний безпілотний авіаційний комплекс дає можливість проводити спостереження в режимі реального часу – відслідковувати рухомі і нерухомі об’єкти як на суші, так і на водній поверхні», – йдеться у повідомлені.
Максимальна висота польоту безпілотника 3000 метрів, а радіус дії з передачею інформації 30 км. Пристрій має можливість встановлювати місце займання пожежі і в режимі онлайн здійснювати контроль рівня радіаційного забруднення усіх територій, включаючи важкодоступні.
Нагадаємо, на початку тижня стало відомо, що у Чорнобильській зоні знову горів ліс. Проте вже 23 червня пожежу вдалося загасити, як повідомили в ДСНС України у Київській області.
Наразі цей безпілотник та подібні БПЛА лише проходять тестування в умовах зони відчуження. Натомість для вирішення постійних моніторингових завдань заповідником використовуються власні дрони.
Варто зазначити, що минулоріч у Чорнобилі працювали дрони з Британії. А наприкінці минулого тижня лісова служба США передала дозиметри рятувальникам Чорнобиля.