Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль

У Борисполі планують добудувати школу за 167 млн грн


8 листопада під час конференції міський голова Борисполя Анатолій Федорчук повідомив про початок реалізації проекту "Реконструкція Бориспільського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" імені Костянтина Могилка вул. Володимира Момота, 1 у м. Бориспіль Київської області".

  У грудні 2014 року Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) та Уряд України уклали Рамкову угоду про Надзвичайну кредитну програму відбудови Сходу України на 2015-2017 рр, що передбачає виділення Україні кредиту у розмірі 200 млн євро на проекти відновлення. У квітні 2015 року Верховна Рада України ратифікувала цей документ і Фінансова Угода набула чинності. 

Бориспіль – одне з міст Київської області, що прийняло значну кількість внутрішньо-переміщених осіб. Кількість ВПО, зареєстрованих у місті станом на 25 жовтня 2019 року, становить 4738 осіб, з них близько 900 – діти, з яких 332 дитини навчаються в садочках та школах міста.


Одним із об'єктів соціальної інфраструктури міста Борисполя, що потребують реконструкції є Бориспільський НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Костянтина Могилка. В існуючому закладі навчаються 859 учнів (при проєктній потужності - 450 учнів), класи переповнені, 417 учнів або 48,5% від загальної кількості учнів закладу навчаються у ІІ зміну.
Наприкінці 2018 року місто подало до Мінрегіону проєкт «Реконструкція Бориспільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Костянтина Могилка вул. Володимира Момота, 1 у м. Бориспіль Київської області» (І черга) для участі в НКПВУ, оскільки в місті гостро стоїть потреба створення нових учнівських місць, що можливо лише шляхом залучення додаткових коштів. 
Проєкт «Реконструкція Бориспільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Костянтина Могилка Бориспільської міської ради Київської області по вул. Володимира Момота, 16-а (Володимира Момота, 1), у м. Бориспіль Київської області» (І черга) (Коригування) вартістю 167 млн.грн потрапив у перелік проєктів 4-го пулу проєктів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що плануються до реалізації протягом 2019-2021 років. 
Громада міста отримає кошти Європейського інвестиційного банку шляхом виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проекту.

Вже найближчим часом буде розпочато тендерну процедуру щодо визначення будівельної компанії, яка виконувати добудову школи. Вимоги до такої компанії з боку європейських партнерів є дуже конкретними та суворими.

В результаті реконструкції закладу буде збудована триповерхова будівля, що зблокована з існуючою будівлею по західних торцях. Планувальна схема прибудови, як і існуючої будівлі, П-подібна. Разом вони утворюють замкнуту прямокутну планувальну схему забудови з внутрішнім двором , який на рівні другого поверху ділиться навпіл переходом.
Планувальна схема прибудови забезпечує оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку та харчуванню учнів.
Для забезпечення ефективного використання електроенергії проектом передбачається використання технічно досконалого обладнання з підвищеними енергоефективними характеристиками, впровадження енергозберігаючих світильників підвищеної світловіддачі. Проектом передбачене також утеплення будівлі. Заплановано будівництво індивідуальної котельні на два корпуси школи (І та ІІ черги), облаштування зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж.

Внутрішні приміщення та їх обладнання
Прибудова І черги реконструкції розрахована на проведення навчального процесу двох паралелей 5-12 класів загальною кількістю 400 учнів (16 класів). У складі прибудови запроектовані такi функцiональнi групи примiщень: 
- навчальні приміщення (класи); 
- навчально-виробничі;
- фiзкультурно-спортивнi; 
- бiблiотека; 
- клубно-видовищні;
- громадського харчування; 
- медичного обслуговування;
- адмiнiстративно-службовi; 
- допомiжнi та пiдсобнi (вестибюль, гардероби, рекреацiї, санвузли, комори та iн.).

До складу навчальних приміщень входять універсальні класні приміщення на 25 учнів та спеціалізовані класні приміщення, такі як: кабінет хімії, кабінет фізики, кабінет біології, кабінет інформатики, кабінет креслення та образотворчого мистецтва, кабінет географії та кабінет до призивної підготовки. При них запроєктовано лаборантські. 
Для поглибленого вивчення іноземних мов у школі запроєктовано 5 кабінетів іноземної мови, 2 лінгафонні кабінети з підсобним приміщенням та клас-студія музики та співу з інвентарною. 
Для розвитку та вдосконалення творчих здібностей учнів передбачено кабінет креслення та образотворчого мистецтва на 25 учнів з лаборантською. 
Для занять музикою і співом, позакласних занять та естетичного виховання учнів у школі на третьому поверсі запроектований клас-студія музики та співу на 25 учнів з інвентарною. Для зберігання музичного інвентарю передбачені стелажі в інвентарній. 
Кабінет до призивної підготовки юнаків запроектований з метою організації учбово-матеріальної бази для початкової військової підготовки учнів 11-12 класів, а також для пропаганди військових знань. Кабінет обладнано інтерактивним тиром. 
Запроектовані навчально-виробничі приміщення, до яких належать: майстерня з обробки металу та комбінована майстерня з кулінарії та обробки тканин.
У складі фізкультурно-спортивних приміщень передбачено: зал загально-фізичної підготовки для учнів 5-12 класів зі снарядною, окремі роздягальні для хлопців та дівчат з санвузлом та душовими, інструкторська з душовою. 
Бібліотека має примiщення абонементу з каталогом та зоною для фонду відкритого доступу, читальний зал з зоною індивідуальної роботи з аудіо- і відеоматеріалами, книгосховище, робоча кімната. Читальний зал розрахований на 14 читацьких місць з зоною індивідуальної роботи з аудіо- і відеоматеріалами на 2 робочих місця. 
У складі клубно-видовищних приміщень передбачено: кулуари, актовий зал з естрадою на 280 місць, дві артистичні, костюмерна, інвентарна та радіовузол-дикторська. 
До складу приміщень харчування входитимуть їдальня з буфетом, що розрахована на 234 посадкових місця. 
Приміщення медичного обслуговування буде розміщені на першому поверсі у відокремленому блоці та включатиме: терапевтичний кабінет, процедурний кабінет, фізіотерапевтичний кабінет, кімнату психологічного розвантаження та санвузол.

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради