Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль
Культура

У Борисполі археологи знайшли горн другої пол. ХVІІ ст.


Цими вихідними, 7-8 грудня у місті продовжила роботу археологічна експедиція Інституту археології НАНУ. Була закладена траншея на замчищі, де розташовувалося городище давньоруського часу, а пізніше – замок козацького часу сотенного містечка Бориспіль. Було знайдено неочікувану знахідку – горн (піч для випалювання керамічних виробів) другої пол. ХVІІ ст. 

Згідно слів працівників Бориспільського державного історичного музею це є досить рідкісна річ по всій території України. Найімовірніше, тут розташовувався гончарний цех, який показує важливе значення й розвиток Борисполя в козацький період.

За словами археологів Інституту археології НАНУ, поруч знаходиться давньоруська садиба, про що свідчать нашарування періоду Давньої Русі на глибині близько двох метрів. В перспективі можливо пошукати посадську частину, укріплення, ворота. Це покаже всю картину Борисполя як міста впродовж давньоруського, литовсько-польського та ранньомодерного періодів. 
Загалом знайдено багато кераміки, прикрас, монет як давньоруського, так і литовського-польського періоду.

Нагадаємо, 30-1 грудня на території загальноосвітньої школи №1 ім. Ю.Головатого, команда археологів із Інституту археології Національної академії наук України виявила велику кількість керамічного та скляного посуду, монети Речі Посполитої 1623 року. Також було знайдено будівельні матеріали для перекриття храму, які використовувалися до 13 століття.