Новини
Новини Київської області
Бородянка

У Бородянці до річниці звільнення Київщини відкрили скульптуру "Дівчинка під сонцем"

На початку літа минулого року світові медіа облетіло фото дівчинки на гойдалці навпроти зруйнованого будинку. Світлина стала натхненням для скульптури.

У Бородянці до річниці звільнення Київщини відкрили скульптуру

На головній площі Бородянки відкрили скульптуру "Дівчинка під сонцем". Про це повідомила пресслужба КОВА.

"Так відзначили символічну дату ‒ рік тому ЗСУ повністю звільнили Київську область від російських окупантів", ‒

пресслужба КОВА

Київська область – одна з перших прийняла на себе удар загарбників. Ворог йшов на українську столицю з півночі, несучи смерть і руйнування. Буча, Ірпінь, Бородянка та навколишні села є одними з найбільш постраждалих від дій агресора. Загалом 15 громад Вишгородського, Бучанського та Броварського районів опинилися під окупацією. Тут точилися жорстокі бої, росіяни не гребували жодними методами, включаючи авіабомби. Одну з таких скинули на мирний квартал у центрі Бородянки — зокрема, на вулиці Центральній в дев’ятиповерховому будинку мешкало близько 150 людей. 24 з них загинули під завалами, адже колони бронетехніки "кадирівців" не підпускали фахівців ДСНС рятувати людей, що живими лишалися під уламками.

Проте Сили оборони дали гідний відсіч ворогу, і вже 2 квітня 2022 року українці дізналися, що Київщина звільнена від загарбника.

Згодом, на початку літа минулого року світові медіа облетіло фото дівчинки на гойдалці навпроти того самого зруйнованого будинку.

Світлина стала натхненням для скульптури, що наразі встановили в Бородянці. Світлину переосмислив скульптор Євген Примаченко — так замість гойдалки з’явилися сонячні промені, що, перехрещуючись, формують захисний купол над дівчинкою. Розташовані арками, вони символізують опір семи районів Київщини та самої столиці. Дівчинку символічно встановили в тому ж сквері, де було зроблене фото.

Також стало відомо, що в Бородянці планується побудувати нові багатоквартирні будинки. Крім того в межах загальної відбудови проходитиме реконструкція центральної площі імені Тараса Шевченка, зокрема, заплановано спорудження окремої музейної експозиції робіт Бенксі, реставрацію монумента Великого Кобзаря та інші роботи.

Нагадаємо, 31 березня була річниця деокупації Бучі. Також читайте в матеріалі "Погляду", як Ірпінь став символом опору та стійкості.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.