У Білій Церкві презентували проєкти Smart Green БЦ та «Місто-парк»
22 липня члени команди, яка працює над проєктом Smart Green БЦ, розповіли про розроблену стратегію розвитку озеленення Білої Церкви - реалізацію проєкту «Місто-Парк Біла Церква».
Про це повідомляє Білоцерківська міська рада.
У ході заходу члени команди «Місто-парк» презентували сам проєкт «Місто-парк. Big Idea, цілі шляхи розвитку» та ознайомили з візуальним образом даного проєкту, виступили із презентацією на тему: «Світові тенденції розвитку міст: чому люди обирають життя серед парків», розповіли про те, як парки формують бренд міста, та ознайомили із першими екологічними кроками на шляху до «Міста–парку».
Як зазначають творці проєкту, «Місто-парк» - це ідея створити місто в парку, аби вийшовши з дому, кожен міг комфортно і затишно добратися у будь-яку точку міста пішки, велосипедом чи громадським транспортом, пересуваючись зеленою зоною, а не повз металопластикові чи кам’яні конструкції, повністю заасфальтований простір.
Згідно визначеного плану проєкту, у Білій Церкві будуть проведені наступні заходи:
- Інвентаризація всіх зелених насаджень Білої Церкви та внесення їх на карту.
- Розробка стратегії відновлення та збагачення зеленого фонду міста.
- Системно втілюватиметься стратегія та залучатимуться містяни - мешканці й підприємці.
Реалізація проєкту покращить екологічний та естетичний стан міста, місця відпочинку та рекреації будуть збережені, роботи з відновлення зеленого фонду відбуватимуться планово та прозоро, контролюватимуться незаконні зрізки дерев.
План розвитку проєкту має чотири кроки:
Інший проєкт, який вже діє у місті: Інформаційний портал Smart Green БЦ – це онлайн портал зелених насаджень, дерев, квітників та декоративних елементів у Білій Церкві. За допомогою геоінформаційної системи на ньому завантажено дані із точною прив’язкою до місцевості. На порталі є можливість додавати та оновлювати дані по кожному об’єкту.
Портал потрібен, щоб ефективно управляти зеленим фондом міста та володіти актуальною інформацією про його кількість та стан. Наприклад, скільки у Білій Церкві аварійних дерев, або які нові зелені зони планується створити.
Екологічні організації можуть аналізувати інформацію про стан зелених насаджень по районах міста, виявляти, де проблема озеленення міста гостріша, планувати проведення відповідних акцій, долучатися до спільних проєктів з озеленення, запобігати незаконним забудовам.
Власники зелених насаджень можуть обліковувати та ухвалювати рішення по їхньому використанню, планувати їх утримання і розвиток. Міські служби та балансоутримувачі можуть проводити інвентаризацію, слідкувати за станом насаджень, планувати видалення аварійних дерев та роботи з їх догляду, створювати нові зони відпочинку.
Наповнення порталу SMART Green БЦ триває, і кожен може долучитися до цього процесу, адже ці дані відкриті для всіх.
Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що до озеленення Білої Церкви залучили іноземних фахівців.
Фото: Білоцерківська міська рада.