Новини
Україна
Новини Київської області
Баришівка та Березань

У Березані визначали найслухнянішого собаку та кращого кінолога


З 10 по 13 жовтня на спорткомплексі «Дружба» вже вдруге проходив Чемпіонат України з міжнародної системи дресирування (IGP), організатором якого є Кінологічна спілка України.

До міста з’їхалися 58 найкращих кінологів з усіх куточків України зі своїми вихованцями, аби поборотися за право представляти Україну на міжнародних змаганнях. Цього року у турнірі взяли участь і троє учасників з сусідньої Білорусі. 
Змагання розпочалися турніром зі слідової роботи, учасниками якого було 16 кінологів. Песики шукали слід, сховані предмети і досить добре впоралися з нелегкими завданнями. Втім, найвидовищнішими були змагання зі слухняності, захисту та виконання комплексу вправ за міжнародною системою дресирування (IGP-3). Собаки повинні чітко виконати команду господаря і при цьому ігнорувати чужих. Також учасники безстрашно перестрибували через перешкоди, демонстрували, як вони вміють захищати свого господаря і затримувати уявних злочинців. «Порушники» навіть ховалися від псів, але це їх не рятувало. Все одно собаки під керівництвом своїх наставників швидко їх знешкоджували.

Цього року до основних категорій змагань додалася ще й номінація «Собака-компаньйон», коли учасникам потрібно було виконати звичайну програму зі слухняності.
Як і минулого року, основні титули дісталися бельгійським вівчаркам, котрі продемонстрували найкращі результати.

Другий раз поспіль абсолютною чемпіонкою з виконання комплексу вправ стала Тетяна Правда із Борисполя разом зі своєю бельгійською вівчаркою Умою.

На другому місці – Єлизавета Омельченко з Кременчука, на третьому – Юлія Миргородська з Бучі. Найкращі результати зі слідової роботи показала киянка Вікторія Безус зі своєю бельгійською вівчаркою, у змаганнях зі слухняності – киянка Анастасія Деркач з лабрадором Армасом, а також Тетяна Кушнір з джек расел тер’єром Хаком та киянка Інна Капчинська зі своїм доберманом.

Найвправнішими у номінації «Собака-компаньйон» визнано песика породи вельш коргі пемброком (провідник Наталія Уткіна з Одеси).
До речі, разом з собаками службових порід здобували перемоги і маленькі песики. Російський той Принц Гаррі впевнено обійшов своїх суперників у змаганнях зі слухняності і посів третє місце у двох номінаціях. Власниця мініатюрного декоративного песика киянка Юлія Марунич переконана: навчати треба собак будь-яких порід, навіть дворових. І тоді вони будуть адекватно поводитись серед людей.

Окрім видовищних змагань, березанці мали нагоду поспілкуватися з найкращими кінологами України. Серед них є легендарні особистості, як от суддя міжнародного класу 75-річний Валерій Замлинський, який виховав десятки чемпіонів. Або голова Спілки практикуючих дресирувальників Юрій Бардась, котрий 27 років пропрацював у кінологічній службі Державної прикордонної служби України і є одним з найкращих фахівців з виховання робочих якостей собак. Кінологи переконані: такі змагання є найкращою рекламою для собак, яких, на жаль, багато хто з українців асоціює з брудними тваринами і переконаний, що їх потрібно знищувати. 

За словами організаторів, місто відповідає міжнародним вимогам з проведення кінологічних турнірів, тож цілком можливо, що й наступний чемпіонат України з міжнародної системи дресирування теж проходитиме в Березані.

Березанський Медіацентр