Новини
Україна
Економіка

У 2022 році ВВП України може впасти на 30-50%, – Шмигаль

Прем'єр озвучив прогноз, який загальний збиток українській економіці може завдати війна.

У 2022 році ВВП України може впасти на 30-50%, – Шмигаль - зображення

Цьогоріч валовий внутрішній продукт України може впасти на 30-50%. Такий прогноз озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в колонці для видання The Economist.

"За перші шість тижнів війни загальний збиток економіки України перевищив 500 мільярдів доларів. За підрахунками уряду, ця цифра в довгостроковій перспективі може зрости до 1 трлн доларів, або у п’ять разів більше торішнього ВВП. Тільки у 2022 році ВВП може впасти на 30-50%", –

прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Також, за словами очільника Уряда, повномасштабне відновлення коштуватиме близько 600 мільярдів доларів. Наразі існує 14 урядових груп, які були створені, щоб точно підрахувати всі руйнування, завдані російським вторгненням. Це буде не тільки шкода, завдана інфраструктурі, а й екологічні збитки та збитки бізнесу.

Як повідомляв "Погляд", за майже два місяці війни було зруйновано 30% української інфраструктури, проте більшість об’єктів можна відновити за короткий час за умови фінансування.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.