Новини
Екологія
Повітря
Новини світу
За кордоном

У 2020 році вперше зменшилася кількість вугільних електростанцій у світі


Цьогоріч на планеті було більше закрито, ніж відкрито електростанцій.

Фото: pixabay.com

Про це йдеться у звіті Global Energy Monitor, про який пише The Guardian.

У звіті зазначається, що, не дивлячись на те, що Китай продовжує збільшувати потужність вугільних електростанцій, в Європі та Америці було чимало станцій закрито, а в Індії будівництво майже припинилося. Таким чином вперше в світі потужностей у виробництві було більше «вимкнено», ніж почалася їх експлуатація.

Експерти зазначають, що в найближчому майбутньому на всіх великих ринках світу вітрові та сонячні установки тануть дешевшими та більш популярними, ніж вугілля. Навіть в Китаї кількість «енергетичного вугілля», введеного в експлуатацію до кінця червня, була на 40% нижчою, ніж за той самий період минулого року – 19,4 гігаватт порівняно з 11,4 ГВт. Звісно, головну роль в цьому зіграла пандемія коронавірусу.

Натомість будівництво в Індії «вугільної енергетики» цьогоріч майже припинилося, там було закрило більше потужностей, ніж відкрито.

Експерти вважають, що спад у світі спричинений як економічним шоком пандемії, так і рекордними закриттями станцій в Європейському Союзі після підвищення ціни на викиди вуглецю та посилення регулювання забруднення.

Загалом в світі в першій половині року було введено в експлуатацію 18,3 ГВт вугільної енергії, а 21,2 ГВт закрито. Близько 8,3 ГВт з них було закрито в Європейському Союзі, а 5,4 ГВт у США.

Варто зазначити, що згідно зі ймовірними сценаріями щодо зміни клімату, до 2030 року виробництво вугільної енергії має бути на 50% нижче поточного рівня. Це дасть можливість утримати глобальне потепління в межах 2°C. Якщо ж буде закрито близько 75% цього виду виробництва потепління буде навіть нижче 1,5°C.

Нагадаємо, вчені вважають, що в найближчі п’ять років на Землі стане ще спекотніше. І хоча ситуація за час пандемії, яку назвали відповіддю природи на зміни клімату, дещо покращилася, вміст парникових газів в атмосфері невблаганно росте, що в свою чергу впливає на темпи глобального потепління.