Новини
Україна
Екологія

У 2020-му в Україні збільшилася кількість скарг про екологічні порушення


Найбільше злочинів проти довкілля зафіксували жителі столичного регіону.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Facebook-сторінці голови Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Протягом минулого року в Україні було зафіксовано 2284 звернень від громадян щодо злочинів проти довкілля. Це на 16% (1888 звернень) більше ніж за рік до цього.

«Найбільше до Держекоінспекції звертались жителі Києва та Київської області. Звернення щодо фактів екологічних порушень, які ДЕІ отримує від громадян – це одна з підстав для проведення позапланової перевірки. Після отримання скарги Держекоінспекція ініціює захід контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, під час якого інспектори перевіряють факти, наведені у листі, притягають злочинців до відповідальності та головне - надають приписи щодо усунення порушень», – пояснив голова  Держекоінспекції.

Як оформити звернення до Держекоінспекції?

Якщо ви стали свідком екологічного порушення, як то вирубка лісу, несанкціоноване сміттєзвалище чи забруднення повітря з підприємства, про це варто повідомити до відповідної інстанції. У письмовій скарзі потрібно вказати такі дані заявника:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • місце проживання;
  • контактні дані;
  • суть порушення;
  • дату і підпис;
  • фото та відео виявлених порушень (за наявності).

Надіслати листа можна або звичайною поштою на адресу територіального підрозділу у вашій області, або ж швидше – електронною (для цього звернення необхідно відсканувати).

Як повідомляв «Погляд», через незаконну вирубку лісу Україна зазнала 1 млрд грн збитків.

Нагадаємо, через сміття стан українських морів на межі екологічної катастрофи. До слова, минулоріч в Україні було виявлено понад 2000 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.