Новини
Суспільство
Україна-суспільство

Тваринництво стало збитковим - молоко та яйця мають подорожчати


У минулому році виробництво продукції тваринництва в агропідприємствах вперше з 2007 року принесло в Україні збитки.

Так, за 2020 рік на виробництві продукції тваринництва у сільськогосподарських підприємствах було одержано 2,9 млрд грн збитків. Про це повідомив директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" академік НААН Юрій Лупенко.

Така тенденція почала простежуватись ще у 2019 році, коли галузь одержала лише 0,1 млрд грн прибутків – проти 5,3 млрд грн у 2018 році.

Як і у 2019 році, найбільші збитки склалися на виробництві яєць, які вдалося перекрити за рахунок прибутків від молока та продукції вирощування свиней. Та у минулому році така схема вже не подіяла, адже й ці продукти стали невигідними. Лише виробництво молока принесло прибуток для аграріїв.

Подолання збитковості тваринництва залежить переважно від зростання цін на продукцію. Водночас важливим чинником залишається підвищення продуктивності тварин і птиці, адже навіть минулорічне зростання цін на м’ясо великої рогатої худоби на 13,2 % не дозволило компенсувати зменшення обсягів реалізації.

Які прогнози на 2021 рік?

За оцінками Мінекономіки, виробництво свинини та птиці у поточному році має зрости, тоді як яловичини, молока, яєць та риби, навпаки, зменшиться, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Очікується, що річне споживання людиною м'яса птиці збережеться на рівні 26,5 кг, а свинини - зросте на 2%, до 19,7 кг, яловичини - знизиться на 2,8%, до 7 кг. А от споживання молока та молочних продуктів зросте на 0,04% - до 206 кг, риби і рибних продуктів - на 0,07%, до 12,8 кг. Відбудеться зниження споживання яєць на 2,1% - до 280 штук за рік.

Нагадаємо, “Погляд” повідомляв, що в Україні невпинно зменшується поголів’я худоби у всіх без винятку регіонах. Саме тому спостерігається стрімке зростання цін на продукти тваринного походження. Це стосується ковбасних виробів, молока та молочних продуктів й інших продуктів тваринництва та птиці.

Останнім часом для селян корови стали предметом розкоші - тримати їх невигідно. Збут молока дрібних українських фермерів став проблемою. Витрати на ведення господарства нерідко перевищують заробіток. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay