Туристів до Чорнобиля приваблюватимуть поліпшеною інфраструктурою
В Україні створять «туристичні магніти», куди увійде і Чорнобильська зона. Ці місцини для відвідування передбачають наявність інфраструктури — доріг, кафе і ресторанів, готелів.
Про це розповів перший заступник міністра охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Богдан Боруховський в ефірі програми «Официальный разговор» телеканалу «Дом».
«Туристичні магніти" передбачають наявність інфраструктури — доріг, кафе і ресторанів, готелів. Зважаючи на те, що Чорнобиль — популярний туристичний об'єкт, все це там вже є. Але цю інфраструктуру будуть покращувати. Вже зараз там є готелі. Вони слабкі за зірками, але чисті та акуратні. Там є їдальня, яка схожа на справжню радянську їдальню. Там смачно і всім подобається. Ми будуємо дороги. Цього року будуть відновлені всі дороги до основних локацій. Ми робимо новий проєкт КПП, де потрібно поліпшити сервіси — щоб можна було швидко пройти пропускний пункт, відпочити, поїсти», — зазначив Богдан Боруховський.
За його словами, для розвитку інфраструктури в Чорнобилі вже підготовлені відповідні проєкти, й інвестори зацікавлені в них. Заступник міністра також наголосив, що в планах Кабміну — збільшувати потік туристів щорічно вдвічі. У 2019-му, до пандемії коронавірусу, Чорнобиль відвідали 130 тис. осіб, більшість із них — іноземці. Водночас Чорнобильська зона — це не тільки туризм, а й унікальне місце, де 35 років природа розвивається самостійно.
«Там є 10 км Зони відчуження, де динамічно розвивається індустріальний кластер. Є об’єкти, які будуються державою для поховання ядерних відходів, небезпечних відходів; є інвестпроєкти, які спрямовані на "зелену" енергетику. Також це найбільший нацпарк — 234 тис. га. Це радіологічний біосферний заповідник, де 35 років природа розвивається без людини», — додав Боруховський.
Раніше «Погляд» повідомляв, що у зоні ЧАЕС із 7 незаконних туристів один загубився. Також ми писали про те, як п’ятеро киян «відпочивали» у зоні ЧАЕС. За такий екстремальний відпочинок у зоні ЧАЕС черговим сталкерам із Києва доведеться сплатити штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.