Новини
Суспільство
Екологія

Це сторіччя може стати останнім, – ООН про зміни клімату


У перші 20 років цього століття відбулося «приголомшливе» зростання кліматичних катастроф.

Фото: pixabay.com

Про це заявили в ООН.

12 жовтня Управління ООН з питань зменшення небезпеки стихійних лих звернулося до всіх країн з терміновим закликом активізувати заходи підготовки до різних катастроф: від землетрусів і цунамі до біологічних загроз – таких, як новий коронавірус.

До речі, ми повідомляли, що з 12 жовтня в Україні через захворюваність на COVID-19 вкотре змінилось епідемічне зонування.

Хто винен?

Експерти вважають, що всі ці загрози головним чином – результат зміни клімату, і покладають на багаті країни провину за те, що ті не прийняли рішучих заходів для зниження викидів парникових газів, які ведуть до глобального потепління.

Варто зазначити, що за результатами щорічного аналізу NOAA, рівень парникових газів за останні 30 років виріс на 45%.

80 років на те, щоб змінитися

«Якщо ми не почнемо діяти прямо зараз, нинішнє століття може виявитися останнім для людства, – попередив генсек ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи перед учасниками форуму, що відбувся під егідою міжнародної кліматичної ініціативи TED Countdown. – Мільярди людей в усьому світі вже страждають від нашої бездіяльності. Глобальні кліматичні зміни викликають безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні і часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища».

Як повідомляв «Погляд» раніше, між змінами клімату та підвищенням смертності існує пряма взаємозалежність.

Згідно з доповіддю ООН, за останні два десятиліття в усьому світі відбулося 7 348 стихійних лих, в результаті яких загинули майже 1,23 млн людей – приблизно 60 тис. в рік. При цьому рівень смертності в бідних країнах – в чотири рази вищий, ніж у заможних.

Такий різкий стрибок кількості стихійних лих експерти в основному пов'язують зі змінами клімату. При цьому вони зазначають, що більше 40% стихійних лих у світі – це повені. Постраждала цьогоріч від негоди й Західна Україна.

План для порятунку

Проте, не дивлячись на такі невтішні цифри, шанс на порятунок у людства ще й досі є. Антоніу Гутерріш закликав уряди і все міжнародне співтовариство взяти на озброєння простий план, який базується на наступних принципах:

  • пріоритетні інвестиції в «зелені» робочі місця;
  • відмова від підтримки галузей промисловості, що забруднюють навколишнє середовище;
  • припинення субсидування підприємств, які займаються видобутком і переробкою викопного палива;
  • облік кліматичних ризиків при прийнятті будь-яких фінансових і політичних рішень;
  • глобальне співробітництво в дусі взаємодопомоги і солідарності;
  • допомога державам, які опинилися в відстаючих в боротьбі за здоровий клімат на планеті.

ІА «Погляд» підготувала для вас 10 фактів, які кожен повинен знати про зміни клімату на Землі – читайте за посиланням.