Новини
Культура
Київ

Track Holodomor History: перший мобільний додаток про історію Києва під час голодомору


22 жовтня 2021 року Музей Голодомору презентував перший мобільний додаток про історію Києва під час голодомору: Track Holodomor History. 

Кураторка проєкту Ірина Курганська розповіла про унікальність додатку Track Holodomor History: 

«Він є освітнім, але не нудним — тут зібрано факти, документи, спогади людей й історії цілих родин, архівні фотографії та відеохроніки, частину з них озвучено й переведено в комікси. Історія не залишається текстом на сторінках підручника, а оживає в руках. Уся інформація, що є в додатку, недоступна пересічній людині в іншій формі — вона або лежить в архівах, або розкидана по різноманітних джерелах інформації, які ще потрібно перевіряти. Історія значно ближча — у будинках, де ми живемо, у вулицях, по яких ходимо, а тепер просто у нашій кишені — у смартфоні».

Фото з holodomormuseum.org.ua

Завдяки додатку можна:

  • проглянути локації Києва: будинки, вулиці, парки, споруди — та прочитати їхню історію під час 1930-х років;
  • переглянути архівні фото, відео, документи про історію Голодомору;
  • ознайомитися зі спогадами про життя в Києві в 1932–1933 роках;
  • прокласти власний маршрут по локаціях та пройти ним або скористатися уже створеними маршрутами;
  • відкрити для себе «додатковий контент», який стає доступним тільки в межах 400 метрів від локації.

Заступниця генерального директора Музею Голодомору Юлія Коцур розповідає про цілі проекту:

Історія має бути доступною, цікавою та інтерактивною. В Музеї Голодомору ми комунікуємо з різними аудиторіями: для дітей та підлітків у нас розроблені освітні заняття та майстер-класи. Для тих, хто хоче дізнатися більше про історію геноциду українців та почути свідчення тих, хто вижили, музей разом з Ukrainer запустив серію відео у проєкті «Голодомор: мозаїка історії». Для тих, хто дізнається інформацію через інтернет, – адаптували сайт до міжнародних стандартів. Нині ми запускаємо перший мобільний додаток про історію Києва під час Голодомору: це унікальна можливість взаємодіяти з містом, дізнатися про історію людей та будівель, заново відкрити для себе місто, де ми живемо.

Насамкінець керівниця експертної групи з питань музейної справи Міністерства культури та інформаційної політики Ольга Горяженко підсумувала: 

«Я впевнена, що додаток стане популярним серед людей різного віку і згодом масштабується на всю Україну, зокрема роз-повість і про інші міста в роки Голодомору».

Завантажити Track Holodomor History можна в Apple Store та Google Play.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що У Києві навколо Золотих воріт створять брендовий квартал.

Також ми інформували, що5 листопада в залах Кримського дому відкрилась виставка «Шлях Крим / Yol Qırım» та дитячій простір «Шлях».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.