24.04.2018
Ігор Швець 0
24 квітня в Ірпені відбулося чергове засідання виконкому Ірпінського міської ради. Варто зазначити, що більш цікавим виявилося обговорення питань, що розглядалися поза порядком денним — благоустрій місць для торгівлі та перспектива побудови нових навчальних закладів.
Тарифи ОСББ “Гранд Лайф”
До початку засідання технічний працівник міської ради лагодив крісла, на яких сидять за столом члени виконкому. Таке враження, що вони уже під ними захиталися.
Багато питань додалося з голосу посадовців, тому міський голова Володимир Карплюк дав вказівку їх ретельно допрацьовувати перед засіданням. Варто зазначити, що так озвучують частково ті, які необхідно нашвидкоруч “протягти” через виконком.
Бюджетні зміни стосувалися додаткової дотації з державного бюджету в галузі освіти та медицини. Серед офісного обладнання, що безоплатно передали муніципальній варті з балансу міської ради, — принтери, аудіореєстратор та інше.
Члени виконкому погодили тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для мешканців житлового будинку по вул. Сковороди, 5, які надає ОСББ “Гранд Лайф”: 6,22 грн — для першого поверху, 7,13 грн — для інших (з ліфтом).
Посадовцями розроблено перелік платних послуг, що надаватимуться на центральному міському стадіоні “Чемпіон”: для спортивних клубів, дорослих та дітей.
Загалом, це мотивовано тим, що комунальний заклад має заробляти кошти. Спортивний інвентар зношується, його доводиться ремонтувати.
Висотки замість комунальних будівель?
У місті проводитиметься інвентаризація застарілих приміщень, що належать різним комунальним закладам, щоб надати їм відповідну оцінку, — знести чи відремонтувати. Загалом, це непогана перспектива для майбутньої забудови, коли руйнуються споруди, а на їхньому місці виростають висотки.
Таким чином знесли будівлі по вул. Мінеральній, де свого часу знаходилися редакція газети “Ірпінський вісник”, шахово-шашковий клуб, міська організація Товариства Червоного Хреста та інші. На цій території з'явилася багатоповерхівка, земельну ділянку під яку було передано в оренду КП “Ірпіньжитлоінвестбуд”.
Питання демонтажу контейнера для будівельного сміття Комунального підприємства Київської обласної ради “Гарнітура” по вул. Миру, 2-а викликало певну дискусію.
Його представник запевнив, що техніка вийшла з ладу, але сміття тимчасово вивозиться на власну територію. Словом, влада дає 5 днів на усунення проблеми.
Ласий базарний шматок
Розглядаючи питання надання дозволів на виносну торгівлю, торкнулися й стихійної реалізації продукції на площі поблизу залізничного вокзалу.
Карплюк запевнив, що для людей створять ринок з цивілізованими умовами. Виганяти реалізаторів не збираються, оплата збережеться на сьогоднішньому рівні. Якщо після 1 травня продаватимуть із землі, то навіть конфісковуватимуть товари.
У цьому плані мер “пройшовся” по критому ринку по вул. Центральній, що поблизу залізничного вокзалу. Закінчується договір оренди по цьому об'єкту, тому на шальках терезів — ласий шматок у центрі міста.
Карплюк звинувачує у некоректності попередників, які надали ринок у оренду в даних межах, де фактично відсутня тротуарна зона. Він просить членів виконкому, громадську раду та орендаря висловити свої пропозиції щодо благоустрою цієї території.
Мер запевняє, що готовий надати можливість реконструювати територію ринку. Мовляв, не йдеться про те, що хтось його хоче забрати. Але він три роки свого перебування на посаді чує лише обіцянки змінити на краще.
Карплюк вимагає реконструкції ринку зі збереженням пішоходної зони для безпеки людей та “нормальною естетичною складовою”. Якщо ситуація не зміниться, то оренду підприємцю не продовжать, а дану ділянку виставлять на аукціон.
Шалені “пайові” кошториси
Дякуючи працівниці КП “Ірпіньжитлоінвестбуд” (керівник підприємтва Ігор Дворніков невчасно вискочив на перекур) стало відомо, що на будівництво проїзду вздовж вул. Університетська “забито” у кошторисах понад 7,6 млн грн. І зарахують ці кошти пайовою участю.
Не давши доповідачці закінчити інше питання про затвердження якоїсь проектно-кошторисної документації, Карплюк розійшовся довгою тирадою про “провину” попередників та забудовників, у якій, як кажуть, “змішалися коні й люди”.
Виявилося, що кошториси стосувалися прокладання тротуарів (вул. Варшавська в Ірпені та вул. Пономарьова у Коцюбинському) і доріжок у сквері Творчого духу, реконструкції водогону та каналізації, будівництво торгівельної площі (вул. Антонова).
Окрім того, у доповіді йшлося про прокладання зливової каналізації (вул. Соборна, Вериківського), капремонт приміщення МНВК (вул. Яблунська в Бучі) та засобу примусового зниження швидкості (вул. Котляревського). Цифри залишилися таємницею для широкого загалу.
Сага про дві майбутні школи
Під кінець засідання Карплюк розійшовся обіцянками про дві майбутні школи у районі нової траси та Машторфу. Начебто підприємець Оверко у рамках домовленостей із містом викупив велику територію та пообіцяв, що 3 га віддає під будівництво одного з таких навчальних закладів. І споруджувати розпочнуть уже цього року.
Знову винні попередники, які роздали землі, але під школи ділянки не передбачили. Вихід — у співпраці з бізнесом, який би викупляв певні території та передавав під них місту.
Водночас мер жалівся на недобросовісних підрядників, які виграють тендери, але не поспішають розпочинати роботи. Тому затягуються терміни введення в експлуатацію об'єктів. Мовляв, держава має примусти їх ставитися до цього відповідально. Проте дитячий садочок “Колібрі” наче будували “свої”, але процес здачі теж затягнувся.