Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

Телевізори перемагають кінотеатри : результати опитування від соціологів КМІС


Всеукраїнське соціологічне опитування показало, що дві третини вітчизняних глядачів дивляться телесеріали, з них 49% найчастіше дивляться їх на українському ТБ. Дослідження проводилось у формі опитування, методом особистих інтерв’ю з використанням планшетів. Воно мало  назву «Джерела інформації, медіаграмотність та російська пропаганда». Автор проведення - Київський міжнародний інститут соціології, робив опитування на замовлення - ГО «Детектор Медіа» у лютому поточного року.
«Ми знаємо, що в останні роки багато зроблено, щоб розвивалось українське кіновиробництво і виробництво серіалів. Ми про це знаємо як експерти, але й глядачі це помітили. Навіть ті, хто рідко дивиться телебачення, знають, що стало більше серіалів українського виробництва. І глядачі ці серіали оцінюють непогано», – каже Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа».  
       Респонденти оцінювали вітчизняні серіали за такими критеріями : як цікавість історії (46% вважають, що сучасні українські серіали розповідають цікаві історії, проти 9%, які так не вважають), гра в першу чергу українських акторів (43% проти 9%), європейський рівень зйомки (38,5% проти 12%). Як показало опитування, вітчизняний глядач хоче частіше бачити на екрані відомих та цікавих акторів. 29% не погоджуються з цим проти 21%, які погоджуються, що вони менш цікаві за європейські і американські серіали. 28% проти 19 опитаних вважає, що в них мало присутні російські актори – і це погано (26% проти 18%), що вони менш цікаві за російські серіали (32% проти 17%). Переважна більшість респондентів (68%) вказали, що саме по телевізору, а не у кінотеатрі дивились принаймні одну повнометражну картину чи мультфільм за рік. Загалом у рамках дослідження було проведено 2042 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України.  Опитувалось доросле населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах. До вибірки не включалися території, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. повідомляє : Детектор Медіа