Новини
Технології

Телескоп TESS знайшов планету де рік триває всього 16 годин


Гаряча суперземля має назву TOI-1685b.

Фото з відкритих джерел

На даний час вченим вже відомо понад 100 екзопланет з ультракороткими орбітальними періодами, які становлять менше доби. Найчастіше такі об'єкти знаходять поблизу зірок головної послідовності, більшість подібних екзопланет мають радіуси менше від 2-3 радіусів Землі.

Про це пише arXiv.org .

Екзоплане́та (дав.-гр. εξω, exo — поза, ззовні) або позасо́нцева плане́та — планета, що дрейфує космічним простором, або обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонця.

Нещодавно строноми відкрили екзопланету в системі з трьома зірками й дивною орбітою. Вченим відомо лише про 10% таких планет.

Про це передає Science Alert.

Вперше об'єкт KOI-5Ab виявили ще десятиліття тому за допомогою космічної обсерваторії «Кеплер». Тоді науковці помітили біля об'єкта дві зірки: KOI-5B та KOI-5C — й у них з'явилися сумніви, чи справді там є планета. Вчені вирішили, що цей об'єкт надто складний і краще працювати над підтвердженням інших екзопланет.

Наразі астрономи підтвердили існування 4 331 екзопланети, але більшість із них існує в однозіркових системах. Менш ніж 10% підтверджених екзопланет належать до багатозіркових систем. NASA пише, що це може бути пов'язано з тим, що планети у системах із багатьма зірками складніше виявити.

Як повідомляв «Погляд», SpaceX відправить місію в космос з мільярдером на борту.

«Погляд» розповідав, про фото з космосу: чарівна світлина заходу сонця у Гімалаях.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.