02.05.2018
Ігор Швець 0
Анонсований національний телепроект “Нові лідери” викликав серед представників ірпінської громади дискусії. Дехто з посадовців закликав приєднатися до акції. На противагу активісти пропонують створити дещо подібне на місцевому рівні, але за власними правилами.
Псевдореформи від Попсуй
Секретар Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) на своїй сторінці у мережі Фейсбук пропонувала усім бажаючим зареєструватися на національному проекті та підтримати “прекрасні ініціативи, які змінять країну”. Недаремно його назва перегукується з карплюківською партією “Нові обличчя”.
За її словами, вона теж подає власний освітній проект. Ця заява породила скептичні дописи у мережі. Люди згадують, як колишня заступниця Ірпінського міського голови із гуманітарних питань “активно” займалася впровадженням освітньої та медичної реформ у місті.
Проте на посаді її замінила Наталія Семко, яка, можливо, є більш фаховою у цьому напрямку. А Попсуй тривалий час залишалася безробітним депутатом та “громадським активістом”, задіяним у різних політичних акціях на підтримку мера Ірпеня Володимира Карплюка та його оточення.
Комерціалізація освіти
Ірпінець — науковець, заступник директора ГО “Центр економічної стратегії” Дмитро Яблоновський — зазначає: “Прикро, що не описана суть реформ (від Попсуй). Чи їх наслідок — наявність більше 40 дітей у класах? Чи це неможливість потрапити до дитячого садка без хабаря? Чи, може, реформа — побудова платного комунального ліцею або котлован замість нової лікарні?
Діяльність міської ради також можна довго розписувати: розпил коштів пайової участі, вирубка лісів, безглузда багатоповерхова забудова, що призвела до інфраструктурного колапсу”.
За ініціативи місцевої влади на чолі з Карплюком ірпінська освіта переходить на рейки активної комерціалізації. Варто лише пригадати введення платних послуг для груп продовженого дня, харчування дітей з кишені батьків, а також дітище Попсуй — Ірпінський ліцей інноваційних технологій, де також визначена вартість навчання.
“Еліта” зі Школи геніїв
У проекті Попсуй, який вона подала, — створення Школи геніїв: виклик системі. Місія — “пошук і формування нової, вільної від корумпованих зв’язків та демократично спрямованої еліти державного управління в Україні”.
У цьому фрагменті тексту порушені логічні зв'язки, тому визначення виглядає як нонсенс. Доречно було б сформулювати на кшталт: “пошук і формування нової, демократично спрямованої еліти державного управління в Україні, вільної від корумпованих зв’язків”.
Попсуй амбіційно запевняє, що у Школі геніїв — унікальному освітньому середовищі — будуть зібрані найрозумніші школярі з усієї країни. І в обхід системи буде сформована нова генерація лідерів державного управління. Проте не зрозуміло, що конкретно стоїть за цими гучними словами.
Йти у владу, щоб її змінити
Водночас колишній мер Ірпеня Мирослава Свистович зазначає, що серед громадських активістів України виникло багато суперечок щодо доцільності участі у згаданому національному проекті.
Адже, мовляв, він фінансується Медведчуком і Львочкіним, щоб попіаритися на підтримці “нових лідерів” та використати розкручених ними осіб на чергових виборах для збереження своєї олігархічної влади.
Свистович переконана, що в сьогоднішніх реаліях для змін у суспільстві замало лише громадської активності. Адже держава просто не працює. Е-декларування, Прозоро та інші засоби контролю за посадовцями суттєво не впливають на корупціонерів. Тому ми повинні самі йти у владу, щоб її змінити.
Екс-мер пропонує у масштабах Ірпеня організувати подібний проект, але за власними розробленими правилами, які виключають суб'єктивність та маніпуляції. Використання інтернету, різних соціальних мереж допоможуть втілити його без значних фінансових вкладень.
Сподіваємося, що такий проект об'єднає прогресивні сили міста, людей, які відстоюють різні політичні погляди, але у цілому щиро переймаються майбутнім рідного краю, перспективами розвитку Ірпеня.