05.12.2018
Ігор Швець 0
5 грудня в Ірпені місцеві жителі прийшли до завідувача відділу містобудування та архітектури Михайла Сапона, щоб ознайомитися з оригіналом Генерального плану розвитку міста від 2012 року та проектом 2018-го. Посадовець пообіцяв надати документи та зник у невідомому напрямку.
Як відомо, 30 листопада в Ірпені відбулися громадські слухання щодо оновленого Генплану міста. Оскільки вони пройшли з численними порушеннями, це надало підставу назвати їх фейковими.
Основний лейтмотив цієї карплюківської містобудівної Конституції — тотальна забудова усіх вільних зон Ірпеня, узаконення тих споруд, які зводилися з недотриманням визначених норм.
Можна припустити, що за рахунок новобудов мер-відставник Володимир Карплюк фінансуватиме свою виборчу кампанію до Верховної Ради, щоб отримати мандат недоторканності.
Сапон зустрів людей, серед яких були Михайлина Скорик та Наіля Лавровська, на порозі та закрив свій кабінет, пообіцявши, що за 10-15 хвилин він повернеться на робоче місце і покаже необхідні документи. Мовляв, лише підпишу листи.
Втомившись чекати, люди взялися телефонувати головному архітектору. Той пообіцяв, що незабаром підійде, а зараз — дуже зайнятий — термінова нарада. Прохання дати вказівку підлеглим, щоб показали Генплан, залишилася без відповіді.
На руках у людей були документи за підписами ірпінських можновладців, які підтверджували, що згідно із законом про доступ до публічної інформації вони можуть вільно ознайомитися зі згаданими документами.
Там зазначено, що вони знаходиться у загальнодоступному місці. Але знайти його так і не вдалося. Працівниця відділу сказала, що документ у кабінеті Сапона, який зачинений на ключ. На черговий дзвінок до нього прийшла СМС: “Даруйте, не можу говорити”.
Людям довелося викликати до міської ради наряд поліції, щоб зафіксувати порушення права громадян на доступ до публічної інформації та звертатися потім до суду.
Поки чекали правоохоронців, до людей підійшов працівник муніципальної варти та поцікавився, що вони тут роблять. Але громадський порядок ніхто не порушував, тому підстав для втручання у нього не було.
Десь за годину прибула поліція, за допомогою якої склали відповідний протокол. На жаль, зневажливе ставлення влади до пересічних громадян призвело до втрати часу — як заявників, так і правоохоронців.
Цікаво, що у Сапона сьогодні був приймальний день, але люди, прочекавши більше 2 годин, так його й не побачили — ні на своєму робочому місці, ні на першому поверсі у Центрі надання адміністративних послуг.