Новини
Україна
Культура
ПроХОРОШЕ
Позитивні історії

«Таємне товариство боягузів…»: стаття стала топовою в україномовній Вікіпедії


Стаття про твір Лесі Ворониної, який вивчають у шостому класі за шкільною програмою, побив рекорди переглядів

Те, що статті Вікіпедії за темами шкільної програми під час дистанційного навчання стали досить затребуваними серед користувачів-школярів, не дивно. Але, як з’ясувалося, серед лідерів опинилася дитяча книжка – твір Лесі Ворониної «Таємне товариства боягузів або засіб від переляку №9». Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці Nazar Tokar, запитавши –  Хто знає, що в ній такого?

Як з’ясувалося, книга, про яку йдеться у статті – не просто твір, який вивчають у шостому класі зв шкільною програмою.

«Якщо дитина росте у собі невпевненою, має страх перед багатьма життєвими ситуаціями, не може впоратися із емоціями – запропонуйте їй почитати книгу Лесі Ворониної. Герої «Таємного товариства боягузів» знають, як на власному прикладі навчитися нічого не боятися. А місія дорослих- допомогти їм у цьому. Книга Лесі Ворониної у доступній формі пояснює дітям: боягузтво- це не страшно. Але його потрібно і можна позбутися. Лише долаючи свої страхи, ми отримуємо перемоги. «Таємне товариство..»- це книга не лише для дитячої аудиторії. Її можна читати навіть дорослим. Адже тут закладений і глибокий психологічний підтекст: як можна на прикладі надуманих історій долати власні фобії. А також- наскільки важливою у житті дитини є роль дорослого захисника. У книзі ним виявляється звичайна бабуся із надзвичайними здібностями. Хто ж ще, як не бабуся, може і часоліт вигадати, і пиріжками нагодувати, і очолити Таємне товариство? З такою бабусею можна врятувати цілий Світ», зауважує book24.

Кількість переглядів статті у Вікіпедії зацікавила користувачів соцмереж, так, що дехто з дорослих також висловив бажання прочитати книжку.

ДОВІДКА Леся Воронина – письменниця, перекладачка, журналістка, член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Авторка дитячих книжок, серед яких: "Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру", "Таємне Товариство Боягузів", "Таємне Товариство Брехунів", "Таємне Товариство Ботанів", "Таємне Товариство Близнюків", "Прибулець з Країни нямликів", "Нямлик і балакуча квіточка", "Слон на ім’я "Ґудзик", "Таємниця Пурпурової планети", "Пригоди голубого папуги" та інші. Лауреатка та переможниця численних міжнародних та вітчизняних літературних премій. Повість "Таємне Товариство Боягузів" включено до шкільної програми з літератури. Захоплюється далекими мандрівками, авторка тревелога "У пошуках Оґопоґо", зазначає nrcu.