#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Тарифи: хто платитиме за газ на 7% менше?

27.11.2019 Косянчук Інна 0

Уряд розробив програму «Гарантована ціна на газ», для учасників якої з нового року ціна газу становитиме 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства).

Як захистити людей від коливань ціни на газ під час опалювального сезону в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською ГТС? Відповідь на це запитання дав Кабмін. «Сьогодні, 27 листопада, Уряд встановив запобіжник, Для цього розроблено програму «Гарантована ціна на газ». Для учасників програми Уряд зобов'язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону. Вказана ціна буде на 7% менша, ніж у попередньому році», повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, коментуючи рішення Кабінету Міністрів, зауважив, що таким чином Уряд захищає людей під час опалювального сезону. «Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент «контракт на майбутнє». Подібна практика поширена у світі, але тільки споживач обирає, скористатися пропозицією чи ні», зазначив Гончарук.

Кожен споживач України з 1 січня (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року, за умовами програми, автоматично стають її учасниками.

«Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме  6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки. В усіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі, чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни до 20 грудня поточного року. У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку. Рішення приймає кожен споживач індивідуально», йдеться в повідомленні.