"Танцювала риба з раком, а петрушка з пастернаком" — новий тренд у соцмережах (ВІДЕО)
"Танцювала риба з раком, а петрушка з пастернаком" — саме ці слова ви могли чути в рекламі 2009 року від "Сільпо".
Останні кілька тижнів ця пісня знову повернулася у всі соцмережі — її переспівують, роблять різні аранжування, знімають косплеї та танцюють. Особливо популярна вона серед польських користувачів.
Вважається, що "Танцювала риба з раком" — українська народна пісня-небилиця.
А її версію, що стала популярною, можна почути у фільмі "Пропала грамота" (1972) Бориса Івченка, який заснований на однойменному оповіданні Миколи Гоголя.
Сюжет розповідає про пригоди козаків Василя та Андрія, які їхали до цариці у Петербург і везли їй гетьманську грамоту. Сьогодні "Пропала грамота" займає 12 позицію в списку 100 найкращих фільмів у історії українського кіно.
Музичним оформленням фільму займався Іван Миколайчук, який і виконав уривок в образі козака Василя.
Пісня вирізняється легким жартівливим текстом, ритмічною мелодією, що робить її легкою для слуху, та приспівом, що легко запам'ятовується і наспівується.
Текст побудований на гумористичних зіставленнях танцю риби з раком, петрушки з пастернаком, цибулі з часником, а в наступних віршах є жартівливі діалоги з такими персонажами, як старий Калабай чи бик.
Однак походження пісні досі остаточно невідоме. Найчастіше можна почути версію, що це народна українська пісня. На її варіації натрапляють в різних куточках країни, а також у своїх творах її згадував сам Микола Гоголь.
Хтось впевнений, що пісня є в переліку польських народних пісень. Її дещо змінений текст можна знайти в книзі "Пісні польського народу у Верхній Сілезії" 1880 року за редакцією німецького лікаря, ентомолога та фольклориста Юліуса Роже, який працював у Ратиборі у Верхній Сілезії. В ній описується плутанина серед риб і раків, а також петрушки з пастернаком, цибулі з часником та інших елементів природного світу.
Нині, в епоху соціальних мереж, пісні часто отримують друге життя, стаючи вірусними в TikTok. Важко встановити, хто саме запустив тренд "Танцювала риба з раком", однак вона стала настільки вірусною, що її не просто слухають українці, а й перекладають іноземці.
Користувачі поширюють відео, де візуалізують рядки про танці овочів та риби з раком, а також намагаються самостійно переспівати — переклавши текст або повторюючи українські слова.
Серед інтерпретацій є реп-, поп-, метал-версії та багато інших. Люди співають а капела, як у виконанні Миколайчука в оригінальному фільмі, також співають під гітару, фортепіано, хором тощо.
Користувачі TikTok збирають під своїми роликами мільйони переглядів, вподобайок і репостів.
Чи надовго "Танцювала риба з раком" залишиться в тренді важко сказати. Однак варто зазначити, що це не просто розвага, а й спроба популяризувати українську культуру та привернути інтерес до української історії та традицій, водночас нагадуючи про складний для України час.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.