Новини
Новини Київської області
Головні новини
Ірпінь

Свавілля керівництва Інституту картоплярства і махінації Карплюка: поліція відкрила кримінальне провадження


Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем щодо прийняття одноособового рішення про штучну перереєстрацію Інституту картоплярства з Немішаєвого в м.Ірпінь у одній із кімнат приміщення Центральної міської бібліотеки. На кону не лише податки, а й особливо цінні землі академії аграрних наук, на які зазіхнув ірпінський екс-мер Карплюк і втягнув в свою оборудку чинного директора Інституту картоплярства.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 000cff46-6570-4f5a-a4bd-cd108707442d-1.jpg

Ольга Василевська-Смаглюк – народний депутат України, повідомила на своїй сторінці facebook, що Анатолій Бондарчук, директор Інституту картоплярства не погодив питання перереєстрації з Національною академією аграрних наук, якій підпорядковується Інститут. Чим самим, ймовірно, порушив закон. Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем.

Депутатка зазначила:

"Громаді Немішаєвської ОТГ і мені, як депутату, обраною в 96 окрузі, не зрозуміло, що зумовило керівництво Інституту, в управлінні якого знаходяться цінні аграрні землі, і яке працює на території Немішаєвської громади, йти на такі відверто шкідливі для своєї громади рішення, що спричиняють втрату 1,2 млн.грн. податкових надходжень місцевого бюджету".

"Тож триматиму дану справу на особистому контролі та обов’язково прослідкую за тим, аби винні особи були притягнуті до відповідальності згідно чинного законодавства".

Працівники Інституту картоплярства в серпні 2021 року протестували проти свавілля НААН і наголошували про рейдерське захоплення установи:

"Колективу відомо про проблеми «управління» науково-виробничою базою НААН за участю даної особи та його помічників, зокрема Ничкалюка В., що в багатьох випадках супроводжується рейдерськими захопленнями установ і господарств НААН, кримінальними провадженнями. В той же час нам не відомо про наукові досягнення пана Никитюка О. А в сфері біології, селекції, рослинництва та конкретно в картоплярстві"

Колектив вважає, що попри волю науковців і працівників Інституту картоплярства, на фоні адміністративного «самоуправства» і популістичних заяв відбувається рейдерське захоплення державної інституції.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу u.jpg
скрін з каналу депутатки

29 липня 2021 року на засіданні сесії Ірпінської міської ради, Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив Інституту картоплярства про те, що він змінить місце реєстрації на однокімнатне приміщення в Ірпінській громаді заради того, аби сплачувати податки до Ірпінської громади.

Проте відповідно до чинного законодавства  податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом – юридичною особою, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1470311154_2.jpg

Жителі Немішаєвської громади, які працюють на підприємстві, обурені таким рішенням та не бажають трудитися задля розвитку чужої громади. Відомо, що в Інституті зареєстровано 200 працівників.

Загальна сума податку сягатиме 1,2 млн гривень. Ірпінська влада хоче «вкрасти» у Немішаєвого кошти, які мають йти на оплату праці вчителям, вихователям, тех. персоналу, працівникам селищної ради тощо. Тому надзвичайно важливо, аби ці кошти залишились саме в Немішаєвській громаді.

«Так мною було зкеровано звернення до Прем’єр-міністра України та Міністра аграрної політики та продовольства з вимогою вжити усіх необхідних організаційно-розпорядчих заходів з метою недопущення втрат бюджету Немішаєвської громади внаслідок штучної зміни місця реєстрації Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України. А також з вимогою вжити заходи щодо недопущення розкрадання земель Інституту. Немає бути місця ірпінський ділкам на території чужих громад.

https://www.youtube.com/embed/9mGR_HFSf0c

ІА “Погляд” вже повідомляв, що влада Ірпеня зазіхнула на понад мільйон гривень податків та десятки тисяч гектарів землі Інституту Картоплярства, що у Немішаєвому.

Також ми інформували, що школа-довгобуд будується вже 15 років в Немішаєвській ОТГ

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.