Новини
Україна

Супутникове ТБ: провідні українські телеканали стануть платними


Кодування українських телеканалів на супутниковому ТБ планують запустити 20 січня 2020 року. З цієї дати для більш, ніж 4 мільйонів домогосподарств вони стануть недоступними.  

Інвестиції у кодування склали $7,5 млн, з них $2,5 млн вклали медіагрупи, а оператори та постачальники обладнання – $5 млн. Для декодування сигналу телеканалів у країну завезено 110 000 тюнерів.

Про це повідомляє Mind.

У цивілізованому світі прийнята проста модель дистрибуції телевізійного сигналу – кінцевому споживачу призначений сигнал ефірного ТБ, кабельних, інтернет-операторів, DTH-платформ (DTH – передача ТБ-сигналу з супутника телеглядачеві, без участі кабельних операторів).

Комерційні телеканали у світі доступні виключно в складі супутникових платформ за гроші. У відкритому доступі – лише державні мовники, канали громадського ТБ, регіональні.

З відключенням аналогового мовлення і існуванням паралельної супутникової мережі дистрибуції провайдера «Зеонбуд» телеканалам зникає необхідність додатково оплачувати супутникову ємність, оскільки знаходження телеканалу на супутнику заради доставки безпосередньо кінцевому споживачеві – заняття затратне для телеканалів. Таких витрат простіше уникати або перекласти їх на плечі DTH-платформи.

Відмова від власної супутникової доставки сигналу не виключає появи телеканалів українських медіагруп у складі супутникових операторів платного ТБ (DTH-платформ), які працюють аналогічно кабельним мережам. Вони формують пакет телеканалів, піднімають на супутник за свій рахунок, продають абонентам, гарантуючи наповнення, доставку і цінову політику. Висловлюючись технічною мовою, сигнал українських телеканалів на супутнику – власність провайдера супутникового ТБ, який придбав ці телеканали для перепродажу споживачам. За що телеканали щомісяця отримують відрахування (роялті) від провайдера за кожного абонента.

Що ж робити абоненту?

Якщо супутниковий сигнал для вас – основне джерело отримання інформації, то після кодування українських телеканалів можливі декілька варіантів:

  • відмовитися від телебачення взагалі;
  • на супутнику у відкритому доступі будуть доступні близько 40 українських нетопових телеканалів;
  • стати абонентом супутникової DTH-платформи – «Віасат Україна» або Xtra TV;
  • змінити модель телеприйому і перейти на прийом ефірного ТБ – Т2. Там ці канали будуть доступні у відкритому доступі;
  • підключитися до кабельного оператора, якщо ви перебуваєте в зоні його мережі;
  • підключитися до послуги IPTV свого інтернет-провайдера;
  • за наявності доступу до мережі інтернет – вибрати самостійно постачальника телесервісу – ОТТ.