31.07.2018
Наталія Проценко 0
У Вишгороді тривають суперечки довкола міського кладовища. Цвинтар територією у 6 гектарів знаходиться у мікрорайоні Дідовиця. Міська влада збирається збільшити кількість місць для захоронень, яких залишилось зовсім обмаль, але мешканці цього мікрорайону категорично проти. По закону між цвинтарем та об’єктами житлової забудови має бути санітарно-захисна зона у 300 метрів.
Водночас місцеві жителі, що отримали чи купили землі дуже близько до місця захоронення у 90-ті роки – претензій не мають. Адже знали, що беруть. А от люди, які придбали ділянки за 300 метрів і далі від кладовища — були впевнені, що санітарно-захисну зону не порушуватимуть. Адже по закону цього не має бути.
«Справа в тому, що вище був старий цвинтар, 1994 року була закрита стара його частина. До мого будинку 400 метрів була відстань тоді. Санітарна зона була витримана. Коли я будував свій будинок, мені розповіли, що кладовище у мою сторону не буде розростатися. А через 10 років почалися нові поховання», — бідкається місцевий житель Євген Білкун.
За його словами, кладовище є незаконним. Воно розширюється всупереч всім нормам. І вже є постанова апеляційного суду, яка зобов’язує зупинити незаконні поховання, встановити паркан і зберегти санітарну зону.
«Визнано протиправними дії Вишгородської міської ради. Суд зобов’язує Вишгородську міську раду встановити санітарно-захисну зону по закону 300 метрів. Де вона? Там по 50-70 метрів – не більше», — розповідає адвокат Олександр Черних.
Водночас мер міста на запитання, чому рішення суду не виконується – відповів: «Ексгумувати могили я не буду!»
Мешканець мікрорайону Євген тепер живе у менш ніж 100 метрах від цвинтаря. Каже, не радий такому сусідству, але про ніяку ексгумацію мова не йде.
«Хочу звернутися до всіх, у кого тут поховані близькі. Мер Вишгорода розповідає, що ми – мешканці цього масиву, будемо проводити ексгумацію. Ніякої ексгумації не будемо, нікого із похованих турбувати не будемо. Я їх розумію. Люди своїх близьких тут поховали, а їм розповідають, що ми їх будемо ексгумувати. Я прошу просто припинити заховання під моїм будинком», — запевняє житель мікрорайону Євген.
У міській раді зазначають, необхідно збільшити кладовище якнайшвидше. Адже місць все менше.
«Місць для поховання залишилося на 3-4 місяці. Питання – що будемо робити, коли закінчаться місця? Будемо де, у лісі ховати?», — каже міський голова Олексій Момот.
Чому ж видавали земельні ділянки так близько до цвинтаря – пояснює заступник мера. Проблема в тому, що люди плутають існуючий план із проектним планом. Згідно проектного плану санітарна зона дотримана. А ось щодо існуючого — це помилки попередніх каденцій.
«Спочатку було кладовище міське, в зв’язку з тим, що був дефіцит землі 2-3 каденції назад почали виділяти земельні ділянки спочатку під ОСГ, а потім під забудову — і маємо теперішній результат», — пояснює заступник Вишгородського міського голови Олексій Рачинський.
Питання розширення кладовища розглядатимуть на позачерговій сесії міськради у серпні. По плану — збільшиться розмір існуючого кладовища ще на 40 га.