Створена перша у світі оптична технологія шифрування даних
Розробники з Університету Бен-Гуріона стверджують, що такий підхід реалізує безпеку вищого рівня для хмарних обчислень й дата-центрів. Їм вдалося «сховати» сигнал під шумом.
Технологія оптичного шифрування була представлена вченими з Університету Бен-Гуріона (Ізраїль) на конференції Cybertech Global, яка зараз проходить у Тель-Авіві.
Сьогодні інформація все ще шифрується цифровими методами, попри те, що велика частина даних передається на відстань за допомогою світлового спектра по волоконно-оптичних мережах, - сказав професор Дан Садот, який очолює команду дослідників. - Замість цифрового ми розробили інше рішення для оптичного шифрування, передачі, дешифрування й виявлення інформації.
Принцип роботи
За допомогою стандартного оптичного устаткування дослідницька команда фактично зробила волоконно-оптичне пропускання світла невидимим й непомітним.
Замість того, щоб використовувати один колір спектру для відправки потоку даних, цей метод розподіляє передачу по усім кольорам оптичного спектра - що робить його у 1000 разів ширше, ніж цифровий - і навмисно створює безліч слабких потоків даних, які заховані під шумом й не дають себе виявити.
Реалізація
Передача кожного сигналу - електронного, цифрового або волоконного - супроводжується певним рівнем перешкод. Ізраїльські вчені показали, як можна передавати слабко зашифровані дані під сильнішим шумом, щоб їх не можна було виявити.
Сенс інновації в тому, що якщо дані не можна побачити, то їх не можна й вкрасти, - пояснив професор Садот.
Рішення реалізовано за допомогою фазозсуваючих масок, які змінюють фазу кожної довжини хвилі. Цей процес теж виглядає як шум, який руйнує здатність повторної компіляції даних без правильного коду шифрування. Оптичну фазозсуваючу маску не можна «записати», оскільки при спробі злому дані будуть знищені.