Столичному фунікулеру сьогодні - 115
Трохи більше 100 років тому людям з Подолу доводилось пішки вибиратися на високі київські гори, щоб потрапити на Хрещатик чи до Софії. Незручності зникли з появою 20 травня 1905 року найкоротшого трамвайного маршруту - фунікулеру. Про це повідомляє ЖИВЕ МІСТО. Київ.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/1199436.jpg)
Київський фунікулер з'єднав історичне Верхнє місто та Поділ у Києві. Він проходить через круту Володимирську гірку з гарним видом на річку Дніпро. На час спорудження це було досить прогресивне інженерне вирішення: рейки лежали на міцній залізобетонній естакаді, добре діяли й підйомні машини.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/1956_3.jpg)
Це найкоротший міський транспортний маршрут. Він простягається на 222 метри. До середини 1930-х років фунікулер вважався трамвайним маршрутом і, навіть, мав номер. Зараз це популярна туристична атракція. Щороку київський фунікулер перевозить 2,8 мільйонів пасажирів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/1928.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/unnamed-4-1.jpg)