Столичні шахраї підроблювали документацію на «євробляхи»
Зловмисники ошукали громадян на суму в майже мільйон гривень.
Незаконно використовуючи дані установи, яка офіційно займається сертифікацією транспортних засобів, спритники виготовляли та реалізовували від її імені підроблену документацію на автомобілі, завезені в Україну з країн Євросоюзу та США.
Про це повідомив Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Зловмисники налагодили схему виробництва та збуту на території України підроблених сертифікатів на транспортні засоби іноземної реєстрації для їх подальшої легалізації та реєстрації у сервісних центрах МВС України.
Для цього у мережі Інтернет вони отримали відомості про юридичну особу, сканкопію наказу про її призначення органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання, яке Міністерством інфраструктури України внесене в перелік призначених органів сертифікації колісних транспортних засобів.
Організатор злочинної групи - 32-річний житель столиці — створив вебресурс з номерами телефонів для прийняття замовлень від клієнтів. Надалі члени групи підробляли сертифікати відповідності колісних транспортних засобів від імені зазначеного товариства.
Правоохоронці відмітили, що до реалізації шахрайської схеми він залучив мешканців Київської та Житомирської областей, віком від 28 до 38 років. Спільники приймали замовлення на сертифікацію автомобіля, а після отримання оплати надсилали фальшиві документи поштою. Клієнтам пояснювали, що працюють дистанційно через карантинні заходи.
У такий спосіб зловмисники діяли понад 200 разів і ошукали громадян на суму в майже мільйон гривень.
За місцем проживання фігурантів ОЗГ оперативники внутрішньої безпеки НПУ знайшли бланки сертифікатів, кліше з підписами, підроблені печатки офіційних установ, пристрій для штампування, «чорнову» документацію, комп’ютерну техніку, телефони та сім-картки.
Тепер затриманим зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. До речі, на «Погляді» можна прочитати, коли митниця запустила онлайн-калькулятор для розрахунку вартості розмитнення «євроблях».
Нещодавно «Погляд» повідомляв, що «євробляхерів» почали штрафувати на 170 000 грн. Першими отримали протоколи водії, які після пом’якшення карантину перетнули митний кордон України.
Також ми розповідали, що викрито угрупування IT-шників, які ошукали банк на 1,5 млн грн.