Сто тисяч гривень рибних збитків
У квітні Київський рибоохоронний патруль зафіксував 215 порушень природоохоронного законодавства.
Рибоохоронні патрульні Київщини з 1 по 30 квітня 2019 здійснили 15 рейдів на водоймах та ринках області. «Улов» був вагомим – під час спільних з правоохоронцями заходів виявлено 215 порушень природоохоронного законодавства. За перший місяць нересту браконьєри нанесли збитків майже на 100 тисяч гривень.
З них на ч. 4 ст. 85 КУпАП «потягнули» 77 порушень, адже вони кваліфікуються як грубі. 78 протоколів складено за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), сім - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту та розповсюдження об’єктів тваринного світу), шість - за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь лову), по два - за ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів) та ст. 90 КУпАП (вилов червонокнижної риби). Також вилучено 124 одиниць знарядь лову, це зафіксовано в 43 актах виявлення безгосподарського майна.
Начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін зауважив: «Упродовж цього періоду на порушників накладено штрафів у розмірі 20 791 гривні. Сума збитків, завданих браконьєрами, склала 95 540 гривень. Під час заходів інспектори вилучили 496 кілограмів незаконних водних біоресурсів. З них 370 кілограмів – на водоймах, 59 кілограмів– під час незаконного придбання чи збуту, і ще 67 кілограмів - за актами безхазяйного майна»
Ось лише один приклад. 10 квітня під час рейду Київського рибоохоронного патруля спільно з Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та ГО «ЗВІР» («Захист води і риби») на Київському водосховищі, в адмінмежах села Страхолісся Іванківського району було виявлено двох чоловіків, які за допомогою заборонених знарядь лову займалися виловом риби з човна. Один з них чотирма сітками впіймав 23 кілограми риби. В іншого було «лише» три сітки, то ж і улов був скромніший: «всього» 17 кілограмів. Втім, загальна сума збитків, завданих рибному господарству, немала: 12 529 гривень. На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Сітки, човен та водні біоресурси вилучені до рішення суду.
А впродовж 13-14, 19 та 28 квітня Київський рибоохоронний патруль спільно з Управлінням оперативного реагування «Рибоохоронний патруль» та працівниками Нацполіції у Київській області задокументував п’ять кримінальних правопорушень, за якими загальна вага незаконно добутої риби становить 195 кілограмів. Загальна сума збитків, нанесених рибному господарству, становить 49 538 гривень.
Київський рибоохоронний патруль звертає увагу: з 29 березня по 6 червня на Київщині діє нерестова весняно-літня заборона. У цей період дозволяється любительське та спортивне рибальство – до 3 кілограмів риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях. Добова норма вилову на одну особу становить також 3 кілограми. На вилов раків заборона діє до 30 червня.
Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.
Джерело: Київський рибоохоронний патруль