Новини
Всесвіт

Стівен Хокінг був неправий: у чорних дір немає «волосся»


У 2017 по Всесвіту прокотилася гравітаційна хвиля від зіткнення двох чорних дір. Тепер дослідники провели додатковий аналіз цієї події і змогли за його допомогою довести вельми популярне припущення про будову чорних дір – «теорему про відсутність волосся».

Новий аналіз цього гравітаційно-хвильового події, проведений групою дослідників на чолі з Максиміліано Ісі із Массачусетського технологічного інституту, США, дозволив спростувати знамениту гіпотезу про наявність у чорних дір «волосся», висунуту знаменитим британським фізиком Стівеном Хокінгом в 1970-ті рр. Відсутність «волосся» означає просту будову чорної діри: відмінність між двома чорними дірами в цьому випадку полягає лише в масі, електричному заряді і кутовому моменті. У реальному світі цей список відмінностей фактично скорочується до маси і кутового моменту. Фізики називають такі «лисі» об'єкти «керовскими чорними дірами», повідомляє Live Science.

Ці висновки стали можливими, завдяки виявленню серед даних, зібраних в 2017 р, свого роду «обертону», що несе додаткову інформацію про будову чорної діри. Теорема про відсутність волосся дозволяє припустити конкретний вид «обертону», і цей прогноз добре зійшовся з даними гравітаційно-хвильових спостережень, пояснив Ісі.

Нагадаємо, нещодавно вчені вивиснули несподівану теорію: чорні діри можуть виступати в якості порталів в майбутнє, дослідники припускають, що матерія, яка потрапляє туди, може бути вивергнута у віддаленому майбутньому.