Якщо хочеш допомогти людям, але не знаєш як - приходь 13 лютого та стань донором крові. З 9 до 12 години у Вишнівській міській лікарні можна здати кров, щоб врятувати життя.
Кожного донора обстежать на: ВІЛ/СНІД, гепатити, провітрять групу крові та резус-фактор. При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.
Згідно ЗУ "Про охорону здоров'я" донор, в день задачі крові та наступний день, звільняється від роботи зі збереженням середньої заробітної плати або ці дні додаються до відпустки.
Всесвітній день донорства відзначать 14 червня. Цей день присвячений людям, які несуть самопожертву, щоб допомогти врятувати життя іншим, даруючи кров, кістковий мозок, тканину і навіть органи.
Хто може стати донором крові
За визначенням
МОЗ, донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Ваша вага має бути не менше 50 кг - інакше забір крові може бути небезпечним для вашого здоров'я.
Щоби стати донором, ви маєте пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і у вас немає бути протипоказань.
Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з наступними протипоказаннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз.
Якщо у вас є захворювання, які не увійшли у цей перелік, повідомте лікарю - питання про допуск до донорства вирішує лікар закладу переливання крові або відповідний фахівець. Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров'ю донора не буде заподіяно шкоди. Підготовка до донорства крові не ж складною. Щоб вберегти своє здоров'я і здоров'я людини, якій знадобиться ваша кров, дотримуйтеся кількох.
Що робити до здачі крові
- За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
- Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
- Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
- Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
- Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
- Не паліть за 2 години до донації.