Новини
Україна
Культура

Стали відомі імена переможців цьогорічної Шевченківської премії


 З карантинних причин цьогорічну церемонію вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка вирішено перенести на 20-ті числа травня у Канів. Грошова частина премії цього року складатиме 240 тисяч гривень.

фото Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Дата обумовлена постановою Ради Міністрів УРСР № 646 від 20 травня 1961 року – тоді було засновано Республіканську премію імені Шевченка. Таким чином, у травні виповнюється 60 років з моменту заснування премії. У цих умовах Шевченківський комітет все ж таки оголосив переможців 9 березня на прес-конференції в Українському кризовому центрі.

&ab_channel=UkraineCrisisMediaCenter

У номінації "Журналістика та публіцистика" переміг Станіслав Асєєв із книгою "Світлий шлях: історія одного концтабору".

"Важко повірити, але Комітет уникав і, схоже, таки уникнув кон’юнктури в її первинному сенсі, тобто бажання догодити чи то начальству (якому власне?), чи то анґажованій громадськості. Тобто Станіслав Асєєв став лавреатом не тому, що він учорашній політв’язень і герой, а через те, що його текст абсолютно виняткової якості", - поділився голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров.

У номінації "Кіномистецтво" лауреатами стали режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко із художнім фільмом "Атлантида".

У номінації "Візуальне мистецтво" переміг фотохудожник Борис Михайлов із проєктом "Випробування смертю.

фото Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка

У номінації "Література" перемогу отримала Оксана Луцишина за роман "Іван і Феба".

Лауреатами в номінації "Музичне мистецтво" стали Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула з агентства "Ухо" з проєктом "Архітектура голосу".

У номінації "Театральне мистецтво" нагороду отримають Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) за виставу "Verba"  за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Раніше «Погляд» повідомляв, що Тарас Григорович Шевченко за своє життя кілька разів бував на Бориспільщині.

Читайте також про те, що Україна відзначає 207-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.