#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Суспільство
Україна-суспільство

Список підприємств для приватизації Уряд визначить до кінця року

21.10.2019 Косянчук Інна 0

Сюди увійдуть локальні підприємства – спиртзаводи, бази відпочинку тощо. Щодо соціально значущих об’єктів – уряд ще визначається, як зважено підійти що цього питання

“Щодо конкретних назв цих компаній дійсно до кінця року плануємо визначитися. Для того, щоб показати суспільству, який у нас план”, зауважив на брифінгу Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Він розповів, що в Україні є багато локальних підприємств, які виконували якісь функції, і від продажу яких держава матиме зиск. Також пояснив, на об’єкти якого плану буде звернута увага. “Це спиртові заводи, бази відпочинку та інше — усе це, безумовно, має бути приватизоване. Чому? Тому що там уже усе приватизоване. Там приватизували прибутки. Там, як правило, сидить якийсь менеджмент, який щось краде, “пилить”, за копійку здає в оренду і знищує або виснажує ці активи”.

До списку можуть потрапити також великі підприємства та компанії, які не мають стратегічного значення, наприклад, окремі банки, які нині у державній власності, і від продажу яких країна нічого не втратить. “Так, от такі підприємства мають готуватися до продажу за спеціальною процедурою. Фонд державного майна обирає радника, тобто компанію, яка буде вести цю процедуру продажу, буде матеріально зацікавлена у тому, щоб продати його максимально вигідно”, - зауважив Прем’єр-Міністр.

Також він зауважив, що є держкомпанії, які виконують соціальну значущу функцію, але їх не більше 10. “Про цей список ми маємо говорити у першу чергу. Ці підприємства можуть бути або повністю заборонені для приватизації, або підготовлені до виходу на іноземні майданчики для залучення системних інвесторів”, - наголосив Олексій Гончарук, і зазначив, що як варіант, можна буде продати 20-30% їхніх акцій різним акціонерам, але до цього питання треба підходити дуже зважено.

ДО РЕЧІ. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов раніше поінформував, що Уряд схвалив етапи підготовки та проведення приватизації 800 державних підприємств.

Джерело: Укрінформ