Новини компаній

Співзасновник Roosh Сергій Токарєв: Україна може стати міжнародною платформою для тестування AI-технологій

Показати приклад всьому світові та залучити іноземні інвестиції — цього може досягнути Україна, якщо стане міжнародною платформою для тестування AI-технологій великих технологічних компаній.

Співзасновник Roosh Сергій Токарєв: Україна може стати міжнародною платформою для тестування AI-технологій - зображення

Цим шансом варто скористатися сьогодні, коли все більше держав вводять обмеження на розробку Artificial Intelligence. Так вважає IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh Сергій Токарєв.

Підприємець переконаний: українці зможуть продемонструвати, наскільки швидко може розвиватися AI-сфера, якщо не намагатися її обмежити. Разом з цим не варто забувати, що війна з Росією — це війна технологій.

Тож співпраця з AI-гігантами не лише принесе гроші в держбюджет, а й дасть ефективні інструменти для боротьби.

“Війна — це дуже дорого, а повоєнна відбудова — ще дорожче. Та використовуючи такі можливості, ми зможемо пришвидшити темпи відновлення та модернізації країни. Україна вже демонструє вражаючі показники з діджиталізації та розвитку технологій — час підняти ставки та показати результати на AI-арені”, — зазначає Токарев.

Україна вже активно використовує технології штучного інтелекту: на полі бою, для документування війни, а також для захисту від російських кібер- та інформаційних атак. За словами дослідниці Chatham House Ukraine Forum Ольги Токарюк, за 2023 рік проти України було здійснено щонайменше 470 кібератак. Та їхній вплив був обмежений, завдяки технологіям кіберзахисту, якими з Україною поділилися західні партнери.

Сьогодні українці всебічно застосовують штучний інтелект, поки на міжнародній арені обговорюють вплив технологій на суспільство. Зокрема, зараз активно ведуться дискусії щодо контролю над галуззю Artificial Intelligence.

Так, у лютому 2024 року в США представили новий законопроєкт, який пропонує зобов’язати AI-компанії тестувати просунуті моделі штучного інтелекту перед тим, як випускати їх на ринок. Автором документу є Скотт Віннер, сенатор штату Каліфорнія, на території якого знаходяться офіси багатьох AI-гігантів. Значною мірою законопроєкт спирається на указ Джо Байдена, який був виданий у жовтні 2023 року, однак йде далі у своїх заходах. Зокрема, вимагає від AI-компаній тестувати інструменти на “небезпечну” поведінку, розкривати засоби захисту, а також розробляти технології таким чином, аби їх можна було повністю вимкнути.

У тому випадку, якщо Artificial Intelligence завдасть серйозної шкоди, генеральний прокурор штату матиме право подати в суд на компанію.

Очікується, що після Каліфорнії такі ініціативи можуть з’явитися і в інших штатах. Раніше в США було проведено багато слухань щодо регулювання штучного інтелекту і навіть були запропоновані декілька законопроєктів, однак жоден з них не був прийнятий. Прихильники контролю над AI-галуззю висловлюють побоювання, що усі дискусії не призведуть до реальних дій, як було раніше з питаннями конфіденційності в соціальних мережах.

Співзасновник Roosh Сергій Токарєв: Україна може стати міжнародною платформою для тестування AI-технологій - зображення

Усі спроби регулювати розробку технологій штучного інтелекту приведуть лише до гальмування розвитку галузі, вважає Сергій Токарєв. На його думку, сьогоднішні дискусії на цю тему сфокусовані на малоймовірних сценаріях майбутнього. І це відволікає від реальних викликів, що вже стоять перед суспільством і на які необхідно відповідати.

В інтерв’ю для РБК бізнесмен зазначає: яким би чином не розвивались технології, штучний інтелект ніколи не зможе стати заміною людського. Однак може його доповнити. Загалом Artificial Intelligence покликаний спростити життя людей, стати менеджером для побутових задач.

Співзасновник Roosh Сергій Токарєв: Україна може стати міжнародною платформою для тестування AI-технологій - зображення

Зокрема, ШІ зможе відігравати роль особистого асистента. У сучасному світі людина отримує все більше інформації щодня. І для того, щоб впорядкувати ці дані, і варто використовувати штучний інтелект. Можна навчити його працювати з електронною поштою, Google-календарем або ж замітками, в яких користувач складає список справ. Найголовнішою перевагою є те, що ШІ здатен вчитися на особистих даних — і не надсилатиме їх назовні.

У вигляді AI справжні професіонали отримають не конкурента, а новий інструмент, що дозволить оптимізувати робочі процеси та присвятити більше ресурсів креативним задачам. Сьогодні людство може спостерігати початок абсолютно нового етапу розвитку технологій і найкраще орієнтуватимуться в ньому ті, хто вже починає досліджувати AI та адаптувати його під свої потреби.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.