Скручування пробігу: як завищують вартість б/в автомобіля на 25%
Які вживані автомобілі найчастіше продають зі скрученим пробігом, скільки коштів витрачають водії, купуючи такий транспортний засіб, та як не потрапити на ґачок шахраїв.
Як свідчить дослідження порталу carVertical, значна кількість продавців вживаних авто скручують пробіг. Звісно, у зв'язку із цим вартість транспорту зростає.
Які автомобілі найчастіше фальсифікують
Отже, для найточнiших результатів було проаналізовано понад 570 000
звітів про історію автомобілів. Переважна більшість випадків шахрайства з пробігом була зафіксована у 2020 році на вживаних автомобілях із дизельним двигуном. Транспортні засоби у 74,4% мали підроблені показники одометра.
Менш схильні до шахрайства власники автівок із бензиновим двигуном. Таких випадків виявили 25%. Однак у майбутньому така тенденція може змінитися, адже у продажах нових автомобілів пропозиції дизпалива та бензину за останні роки різко змінилися.
Серед вживаних автівок найменша кількість фальсифікацій була зафіксована в електромобілях та гібридах - лише 0,6%.
Дешевий злочин — великі збитки
Одна із головних причин шахрайства - економічна ефективність. Навіть у захищених автомобілях із сучасним програмним забезпеченням одометр може бути трохи скручений лише за дві сотні евро. Однак така фальсифікація дозволяє штучно завищити ціну автомобіля на 25%.
Наприклад, вартість транспортних засобів, що імпортуються із США, може бути завищена до 6 тис. євро. Таким чином, не знаючи історії автомобіля, можна легко переплатити.
На відкат впливає вік авто
Найчастіше скручують пробіг автомобілі, що виготовлені у 1991-1995 роках. У середньому такий транспортний засіб відкатують на 80 тис. км. Причиною є простота технічної конструкції, що дозволяє легше змінити показники одометру.
Автомобілі, виготовлені з 2016 по 2020 рік, накручують у середньому на 36 тис. км. Однак можуть бути показники навіть на 200-400 тис. км.
Як не потрапити у пастку шахраїв
Звіт про історію транспортного засобу допоможе уникнути фальсифікацій від продавців вживаних автівок, а також надасть перевагу у торгах. Перевірити минуле автомобіля можна в інтернеті.
Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що українці частіше почали розмитнювати “євробляхи”.
Також ми писали, що техогляд авто повертається: оприлюднили новий законопроєкт.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.