Новини
Україна
Здоров'я

Скільки трансплантацій органів здійснено в Україні – у МОЗ підбили підсумки


На сьогодні в Україні 24 медичні заклади проводять трансплантації життєво важливих органів. 2020 рік у Міністерстві охорони здоров’я назвали роком великих зрушень у сфері трансплантації. І ось чому.

фото - freepik.com

За словами заступника міністра охорони здоров’я України з питань євроінтеграції Ігоря Іващенка, у поточному році в Україні було здійснено:

  • 7 пересадок серця,
  • 19 – печінки,
  • 91 – нирки,
  • 138 – кісткового мозку.

Читайте, як юнак посмертно став донором та врятував життя 4 українцям.

Окрім цього, серед інших здобутків української трансплантації та трансплант-координації можна вважати:

  • прийняття постанови, яка регламентує порядок ввезення та вивезення з України анатомічних органів та кісткового мозку;
  • прийняття постанови, якою надано можливість укладати горизонтальні договори між ЗОЗ, які входять до Пілотного проєкту;
  • налагодження співпраці з міжнародними реєстрами донорів;
  • створення українського центру трансплант-координації та підготовку профільних спеціалістів;
  • внесення трансплант-координаторів до переліку посад професіоналів у закладах охорони здоров’я згідно з наказом Міністерства юстиції.
фото - freepik.com

Наразі до пілотного проєкту з розвитку трансплантації хочуть долучитись ще 14 закладів, які вже подали до МОЗ відповідні заявки.

Про фінансування

Проведення таких складних операцій, як пересадка печінки чи нирок, звісно ж, потребує відповідного фінансування. Тож на наступний рік у бюджетному запиті передбачене збільшення фінансування на пілотний проєкт із розвитку трансплантації майже в 4 рази. Так, у 2020 році сума виділених коштів становила 120 млн грн, а в 2021-му зросте до 502 млн грн.

Раніше ми писали, що в наступному році в Україні створять єдину систему з питань трансплантації.

«Погляд» також інформував, що вперше в Україні трансплантували підшлункову залозу. На жаль, львів’янин, якому трансплантували підшлункову залозу, помер.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.