Новини
Головні новини
Україна-суспільство
Політика

Скільки коштуватиме електроенергія для населення?


На засіданні Кабміну 28 грудня встановлено єдину фіксовану ціну на цей ресурс для побутових споживачів.

Фото ІА "Погляд"

Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483» було схвалено на засіданні уряду 28 грудня. Цим документом, зокрема,  подовжено термін дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).

Цю постанову Кабмін прийняв, аби уникнути стрімкого зростання тарифу на електроенергію для населення вже з січня 20221 року. Адже термін дії механізму ПСО, який діє нині, закінчується саме у перший день прийдешнього року.  Про це інформує Урядовий портал.

У повідомленні пояснюється, що у разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів  повинна була б  формуватися на ринкових умовах. А це призвело б до різкого, зростання тарифу на електричну енергію для населення  – до майже 3,3 грн/кВтгод. А це більше ніж в 2,5 рази від діючого тарифу.

«Відповідно, зазначеною постановою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год. Фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс). Водночас  збережено і залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії. Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою», йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що зміни в ПСО дадуть можливість і забезпечити фінансову стабілізацію ринку електроенергії у січні – березні наступного  року, та сталу роботу таких енергопідприємств, як  НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів.

Тим часом Міненерго разом з НКРЕКП та іншими учасниками ринку електроенергії уже впродовж  січня мають напрацювати удосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії у 2021 році.  Оновлена редакція ПСО буде запропонована уряду саме на грунті цього удосконаленого сценарію.  

Як повідомляв «Погляд», з наступного року зарплати освітян зростуть на 20 відсотків.

Також «Погляд» інформував, на скільки зросла середня зарплата в Україні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.