Новини
Україна
Київщина-суспільство

"Сільпо" придбає "Фуршет": АМКУ надав дозвіл


Антимонопольний комітет України надав дозвіл на набуття контролю "Сільпо-фуд" над активами групи "Фуршет".

Як повідомляє АМКУ, придбання "Фуршету" не призведе до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, і надав відповідний дозвіл.

Тож під час розгляду заяви на концентрацію було встановлено, що:

  • сукупні частки учасників концентрації на регіональних ринках у відповідних територіальних межах за результатами 2019 року та 9 місяців 2020 року не досягають 30%, а отже і граничних показників, встановлених статтею 12 Закону України "Про захист економічної конкуренції";
  • задіяні товарні ринки у відповідних територіальних межах є досить висококонкурентними;
  • учасники концентрації зазнають конкуренції з боку інших учасників задіяних регіональних ринків.

Угодою буде замінено магазини в 21 місті, зокрема: Київ, Ірпінь, Обухів, Умань, Малин, Кривий Ріг, Коростишів, Нетішин, Нікополь, Полтава, Вінниця, Хмельницький, Черкаси, Івано-Франківськ, Кропивницький, Калуш, Кам'янське, Кам'янець-Подільський, Прилуки, Сміла і Трускавець.

І хоча називалися також інші конкуренти: АТБ, Novus і Varus, але на користь “Сільпо” було те, що нові магазини цієї мережі відкривалися вже на місці зачинених “Фуршетів”. Про це зазначає LIGA.net.

Точної кількості торгових точок, які стануть частиною "Сільпо", в компанії не зазначають. За словами топ-менеджера великої торговельної мережі, засновник "Фуршету" може продати не всі магазини, залишивши собі найуспішніші локації.

Що передувало придбанню

Нагадаємо, “Погляд” раніше писав, що власник “Фуршет” почав процедуру банкрутства. Ця мережа продовжує здавати позиції на ринку рітейлу. Магазинів лишилось усього 25 в Україні, а станом на січень 2021-го у компанії їх налічувалося 39, хоча у 2011 році магазинів було 108.

Загальною проблемою українського рітейлу була велика закредитованість. В єдиному реєстрі судових рішень містяться десятки позовів від постачальників мережі. Та, окрім боргів, перед “Фуршетом” стояв ще один виклик – значне посилення конкуренції.

Тож “Сільпо-Фуд” придбає контроль над об’єктами нерухомості, обладнанням і товарними залишками, які знаходяться у групи “Фуршет” на праві власності й користування.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: Сільпо