Новини
Україна
Вишгород

Шлях до “чистої” енергетики без перекосів у будь-який новомодний тренд — керівник "Укргідроенерго"


В Україні пожвавився інтерес до відновлювальної енергетики. Використання лише традиційних джерел енергії (нафти, газу, ядерного палива) руйнує і забруднює землю, водні ресурси й повітря. На просторах країни вже працюють сонячні та вітроелектростанції. Реалізуються проекти з виробництва енергії з біомаси та біогазу. Навіть приватні домогосподарства активно встановлюють сонячні електростанції. Хоча “чиста” енергетика все ще займає мізерну частку в загальному енергобалансі країни.

За словами генерального директора ПрАТ “Укргідроенерго” Ігоря Сироти, не все так просто. Наприклад, сонячні батареї не можна назвати екологічними. Адже термін їх придатності близько 15-25 років, а після їх просто так не викинеш там є важкі метали, які потрібно належним чином утилізувати.

Усі джерела енергії у тій чи іншій мірі впливають на екологію нашої країни. Ми сьогодні можемо оцінити вплив атомної, теплової та гідрогенерації. Але ніхто ще не оцінив впливу альтернативних джерел: вітру, сонця і акумулюючих батарей. Ніхто в окупність не заклав утилізацію чи наслідки сонячних батарей чи панелей, акумулюючих батарей. Ми не повинні робити у нашій країні перекосів у будь-який новомодний тренд”,  — розповів Ігор Сирота.

На думку керівника “Укргідроенерго”, потрібно спершу вивчити досвід інших країн щодо наслідків, які нас очікують.

Водночас розвиток відновлювальних джерел енергії шлях до енергонезалежності країни. І наразі ключовим сектором є гідроенергетика.

Саме тому 22 червня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю Держенергоефективності та ПрАТ “Укргідроенерго” у чистій” енергетиці. Згідно з ним сторони домовилися про налагодження співробітництва та поєднання зусиль у стимулюванні виробництва “чистої” енергії.

Саме розвиток гідроенергетики і є найбільшим рушійним доповнювачем балансу розвитку відновлювальних джерел енергії. “Чиста” енергетика - це не лише сонячні станції, вітроелектростанції, біомаса. Це якраз гідро. Малі ГЕС і великі ГЕС. Чи важливо розвиток саме гідроенергетики? У першу чергу — тим що вона не лише “чиста” енергія, це не лише можливість виконати нашу паризьку угоду, яку Президент України підписав у 2015 році у Франції. А це ще можливість зекономити. Адже для цього виду електричної енергії немає так званого“зеленого” тарифу, який на сьогоднішній день дуже високий”, запевняє голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Наразі велике значення в країні приділяється підвищенню енергоефективності, а також формуванню ефективного енергетичного балансу України, в якому прогнозується до 2035 року зростання частки відновлювальної енергетики до рівня не менше 25%, включаючи всі гідрогенеруючі потужності.