Юні жителі Вишгородщини навчаються у школі юних лісників
«Вищедубечанський лісгосп» залучає до справи лісозбереження школярів
«Жукинське шкільне лісництво» –- неформальне учнівське об’єднання юних лісівників, яке створюється з метою екологічного виховання та організації змістовного дозвілля на базі лісництв державних лісогосподарських підприємств. Саме таке лісництво уже рік діє на Вишгородщини. Воно організоване на базі Деснянського лісництва ДП «Вищедубечанський лісгосп» та ОЗНЗ Жукинська ЗОШ 1-3 ступенів.
У Жукинському шкільному лісництві зауважують: «Рік тому, символічно в перший день весни, розпочало свою роботу наше Жукинське шкільне лісництво. За цей час наші вихованці пройшли справжню школу юних лісівників. Цей рік був справжнім марафоном для дітей. Ми садили ліс, виготовляли та розвішували шпаківні і годівнички для птахів, збирали і висівали насіння дерев, підгодовували диких тварин в лісі, здійснили чимало екскурсій, прослухали багато тематичних лекцій від лісівників та мисливствознавців, тощо. Але нацголовніше, чому ми навчилися – бути єдиним і дружним колективом, який має спільну мету - захистити природу і зберегти її багатства для майбутніх поколінь!», зазначає Жукинське шкільне лісництво.
Позитивно оцінює роботу юних лісівників і ДП "Вищедубечанський лісгосп". "Днями працівники ДП «Вищедубечанське лісове господарство» (лісничий Гоцик О.С., помічник лісничого Руденко В.Б.) спільно із школярами Жукинської школи та з єгерами мисливського господарства ТОВ «Метос», вирушили до лісу з метою викладки кормів для звірів. Єгері регулярно проводять викладку різноманітних кормів у спеціально відведених біотехнічних комплексах. Всього на угіддях мисливського господарства таких комплексів 15. Вони обладнані автоматичними кормороздатчиками, які знаходяться в кормових двориках, годівницями, навісами для пернатої дичини, солонцями, купальнями, навісами для віників. Діти не просто спостерігали за роботою єгерів, а і самі активно долучались до роботи на підгодівельних майданчиках, що знаходяться у Деснянському лісництві. Юні помічники із задоволенням розвішували кормові віники із кропиви, дуба і верби, розсипали кукурудзу у годівниці, моркву, розкладали сіль до солонців", зауважують у ДП.
А нещодавно юні екологи з Жукина дізналися, що стали переможцями Всеукраїнського конкурсу "Кліматичні краплі", зайнявши третє місце. "Ми стали переможцями Учасниками шкільного конкурсу від Кліматичних крапель у 2019 році було зібрано 2288 кг скла, 2524 кг пластику, 29687 кг макулатури, 325 кг батарейок та висаджено 1343 дерева – таким чином, в результаті було скорочено викиди парникових газів на 156 255 кг СО2.
Окрім цього, наше захоплення викликали ваші проекти та заходи з поширення інформації про зміни клімату, із залученням батьків, представників місцевих громад, еко-дружнього бізнесу. Конкурс еко-моди, ініціативи з прибирання парків та скверів, екологічні ярмарки, виготовлення еко-торбинок, суд над пластиком та багато іншого – це лише деякі приклади заходів, які надихнули нас, і впевнені, надихатимуть інших людей на кліматчино-дружні зміни".
ДОВІДКА. Одним із основних завдань учнівських лісництв є не тільки залучення учнів до охорони і захисту природного навколишнього середовищ, а й організація корисної праці. В учнівському лісництві юні лісівники зможуть виконувати такі види робіт як: посадка лісу, догляд за лісовими культурами, вирощування садивного матеріалу для озеленення, виявлення осередків пошкодження лісу шкідниками і хворобами, підгодівлю диких тварин і птахів, облік і охорону мурашників, виявлення і охорону пам’яток природи, рідкісних видів дерев, трав’янистих рослин, заготівлю дарів лісу, проведення різноманітних спостережень та дослідницької роботи тощо», повідомляє ДП «Вищедубечанський лісгосп».