Новини
Україна
Анонси
Культура
Події
Київ

Щоденники, спогади, роздуми Тетяни Яблонської: очікуємо нову книгу


Відкрита передплата  на видання текстів відомої художниці, низка з яких публікується вперше. Виходить книга у травні-червні у видавництві «Родовід»

Сьогодні, 24 лютого – день народження відомої української художниці Тетяни Нилівни Яблонської, учениці Федора Кричевського і продовжувачки його традицій.

Її непересічні картини відомі в Україні і за її межами, а тепер є можливість ознайомитись і з роздумами мисткині. Нині у видавнцитві «Родовід» готується до друку книга «Тетяна Яблонська:  щоденники, спогади, роздуми».

«До книги увійшли тексти, написані художницею Тетяною Яблонською (1917-2005) у різний час та збережені її донькою Гаяне Атаян. Частина з них вже публікувалася раніше: роздуми про власні твори, дописи про творчість колег-художників, газетні статті та тексти для всіляких каталогів та збірок. Інші ж – особисті нотатки, спогади, щоденникові записи – публікуються вперше», зауважує видавництво «Родовід», звертаючи увагу на те, що друк книжки заплановано орієнтовно на травень-червень 2020 року. Нині оголошена передплата на видання.

Про майбутню книжку розповідає і онука Тетяни Яблонської, Irina Zaytseva, на своїй Фейсбук-сторінці: «Сьогодні - день народження моєї бабусі. І - блага вість: підготовка до друку її мемуарів виходить на фінішну пряму. Писала бабуся все життя, з тридцятих по двохтисячному, з різним ступенем відвертості, з різним ступенем інтимності, нерідко відчуваючи страх, властивий моторошної епосі, на яку випала її молодість. Багато з її текстів публікуються тут вперше. З сьогоднішнього дня на сайті видавництва "Родовід" відкрита передплата на це видання. Дуже рекомендую!»

Поціновувачі творчості художниці мають добру нагоду дізнатися більше про відому мисткиню.

 Про Тетяну Яблонську написано багато. Більше того – видавництво «Мистецтво» навіть презентувало видання унікальної книги – це художня реконструкція видання, яке не побачила світ 1969 році, коли мав вийти альбом  «Тетяна Яблонська» з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини. «З ідеологічних міркувань весь його наклад у 4000 примірників було знищено. Радянська влада не допускала відходу художниці від соціалістичного реалізму та заборонила пропагувати нові тенденції у творчості Тетяни Яблонської, відомої, перш за все, знаменитою картиною «Хліб» (1949)», зауважує видавництво.

«Їі називали обличчям України», зауважує телеканал «Погляд», говорячи про Тетяну Яблонську у програмі "Сторінками життя". Інтерв’ю з донькою легендарної художниці Гаяне Атаян можна переглянути за посиланням.