Новини
Київщина
Київщина-суспільство

Що змінилось у реєстрації платника ПДВ


Податківці Київщини нагадують про зміни у законодавстві, на які варто звернути увагу ФОПам.

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу на зміни до Податкового кодексу України, які стосуються сплати податку на додану вартість. Зокрема, ці зміни зафіксовані законом від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

 
«П. 184.2 ст. 184 ПКУ доповнено абзацом другим, відповідно до якого особам, зареєстрованим платником ПДВ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) або якщо до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, анулювання реєстрації проводиться контролюючим органом автоматично на підставі відповідних відомостей, отриманих згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» або за даними реєстру платників єдиного податку», йдеться у повідомленні.

Також податківці звертають увагу, що  анулювання реєстрації платника ПДВ здійснюється на дату, зокрема, державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Як повідомляв «Погляд», скоро новенькі авто реєструватимуть просто на місці продажу.