Новини

Що таке ОТГ? У Віті-Поштовій розкажуть!


11 травня у селі Віта-Поштова відбулась чергова зустріч з циклу "Реформа децентралізації в дії". Чим корисна реформа, що таке ОТГ, як збільшити надходження до громади - дізнавались гості зустрічі та "Погляд".

Громадська організація "Єдність громади - заможне село" з лютого цього року почала співпрацю з IREX. Спільно організації впроваджують програму ПУЛЬС, націлену на інформування населення про реформу децентралізації.

На першій зустрічі з мешканцями села спілкувався депутат районної ради Володимир Вдовіченко, якому ідея об'єднання саме Гатного і Віти-Поштової здавалась не занадто доцільною. Однак посадовець навів вагомі аргументи за децентралізацію в цілому.

На другій зустрічі, що відбулась 11 травня, також піднімали тему спроможності нової ОТГ. "Зустріч 11 травня була не менш жвавою аніж попередня. Так як торкнулась того самого питання: чи може бути спроможньою Гатнянська ОТГ, до якої ми прямуємо. Так як приєднання нас до Боярки несе в собі багато загроз для наших сіл - Віта-Поштова та Юрівка. Присутній експерт порадив нам як слід діяти в данній ситуації, адже проект Гатнянської ОТГ вже спрямований до КОДА", - розповіла організатор заходу, учасниця ГО "Єдність громади - заможне село" Марина Дєліні.

Лектором другої зустрічі запросили радницю Київського центру розвитку місцевого самоврядування Марію Пальчук. Експертка розповіла, що реформа допоможе громаді не тільки збільшити бюджет за рахунок нових податків, а і вирішити буденні проблеми: покращити якість освіти та медицини, роботу комунальних служб, адміністративних установ.

Свою позитивну думку про децентралізацію висловила і організатор заходу. "Реформа місцевого самоврядування дає можливість людям самим розпоряджатись власними коштами. Існує багато прикладів, коли результати неперевершені, але головним в цьому є не тільки наявність ресурсів у вигляді податкових надходжень, але й голова ОТГ, який може ефективно розпоряджатись грошима", - вважає Марина Дєліні.

Дата наступних зустрічей в рамках програми поки не відома, однак відомі концепції: дистанційне спілкування з представниками успішної сформованої громади, а також брейн-ринг, де обговорюватимуть децентралізацію.