Новини
Україна
Здоров'я
ЛайфХаки

Що страшніше: інфаркт чи коронавірус?


Щорічно в Україні на смертність від серцево-судинних захворювань припадає близько 65%, що робить її №1 в структурі смертності. Зокрема, за 6 місяців цього року від серцево-судинних проблем, переважно інфарктів, померло близько 200 тисяч українців. Якщо порівняти ці цифри з коронавірусом, то за час епідемії COVID-19 в Україні, тобто з березня по 3 липня, померли 1212 громадян при загальній кількості хворих 46 763.

Звісно, такі показники не є закликом ігнорувати коронавірус та сприймати його як несерйозну проблему, пише Кардіошкола. Наразі COVID-19 є недостатньо вивченим інфекційним захворюванням, здатним за короткий проміжок часу забрати життя навіть молодої людини. Проте, як відомо, більшість летальних випадків від ускладнень, викликаних коронавірусом, трапляються з пацієнтами літнього віку, які в 75% випадків мали супутню серцево-судинну патологію або цукровий діабет.

Варто зазначити, що серцево-судинна смертність посідає перше місце з-поміж всіх причин смертності не лише в Україні, а і в країнах ЄС. Однак середній вік європейців на 10 років більший, ніж в українців.

Звісно, у Європі якісніша медицина, однак довголіття європейців передусім залежить від їхньої небайдужості до свого здоров’я і дотримання 3 ключових принципів:

  • контроль артеріального тиску, рівня холестерину та глюкози;
  • відмова від паління, транс-жирів, цукру та солі;
  • прагнення нормальної маси тіла, регулярних фізичних навантажень та здорового харчування.

Таким чином, епідемія інфарктів та епідемія коронавірусу мають одну спільну особливість: обидві залежать від нашої відповідальності за власне здоров’я. Адже ми самі контролюємо свій тиск, рівень цукру та вагу, так само власноруч одягаємо маску, уникаємо скупчення людей та користуємось антисептиком.

5 порад, щоб серце залишалось здоровим, від mayoclinic

  • Відмовтесь від активного куріння та уникайте пасивного
    Сигаретний дим зменшує концентрацію кисню в крові, а хімічні речовини в тютюні викликають потовщення стінок артерій і формування атеросклеротичних бляшок, що є однією з найбільш частих причин інфарктів. До того ж від куріння підвищується кров'яний тиск, через що серце починає посилено перекачувати кров, а це зайве навантаження.
  • Будьте фізично активними
    Якщо кожного дня виділяти хоча б по 30 хвилин на фізичні вправи, можна тримати під контролем вагу, кров'яний тиск, холестерин, рівень цукру в крові, які в сукупності надмірно навантажують серце.
    Рекомендується, щотижня виокремлювати 150 хвилин свого часу на помірну аеробну активність або 75 хвилин інтенсивної. Для кращого ефекту кількість помірної можна збільшити до 300 хвилин, інтенсивної – до 150. Також варто 2 дні на тиждень присвячувати силовим вправам.
  • Передивіться свій раціон
    Їжте побільше фруктів, овочів, цільнозернових, бобових, горіхів, риби, нежирних сортів м'яса, низькокалорійних молочних продуктів. Уникайте споживання цукру, солі, червоного м'яса, а також трансжирів, які містяться в маргарині, а отже, й у фабричній випічці, кондитерці, снеках тощо.
  • Старайтесь висипатись
    Дорослій людині в середньому щодоби потрібно спати 7-9 годин. Якщо ви прокидаєтесь без будильника й відчуваєте себе бадьоро, значить, ви виспались. Якщо ж постійно переставляєте будильник на 5 хвилин вперед і з труднощами встаєте з ліжка, значить, сну не вистачає.
    Пам’ятайте, недосип підвищує ризик розвитку патологій, які можуть стати причиною серцевого нападу. Зокрема, ідеться про гіпертонію, ожиріння, діабет.
    Задля власного здоров'я слід скласти графік сну й дотримуватися його, щодня лягаючи спати й прокидаючись в один і той самий час. Вкладаючись у ліжко, необхідно подбати, щоб у спальні було темно й тихо.
  • Менше стресу – більше медитації
    Побільше бувайте на природі, займайтесь йогою, медитацією, уникайте стресових, конфліктних ситуацій, старайтесь мислити позитивно.

Нагадуємо, що будь-які симптоми, що виникають під час найменшого фізичного навантаження і зникають у стані спокою, можуть вказувати на хворобу серця. Особливо уважними слід бути людям, які ведуть сидячий спосіб життя, курять, мають високий холестерин, гіпертонію, діабет, надмірну вагу чи родичів із серцево-судинними захворюваннями.

Читайте також, що попри велику кількість хворих в Україні не планують запроваджувати суворий карантин.

Раніше ми писали, що найбільше випадків інфікування СOVID-19 у світі сталося в червні.

Фото - unsplash.com