Що робити, якщо ви виявили стихійне звалище медичних відходів?
Через масове використання засобів індивідуального захисту кількість стихійних звалищ медичних відходів невпинно збільшується.
Роз’яснення, як діяти та куди дзвонити, якщо ви виявили звалище медичних відходів, надали в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Куди звертатися?
Перш за все «знахідку» потрібно зафіксувати на мобільний пристрій, після установити геолокацію, а потім повідомити про факт відповідальні державні служби.
Зокрема, звернутися можна до Державної екологічної інспекції України, зателефонувавши за номером +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40, чи, надіславши повідомлення на e-mail: info@dei.gov.ua.
Інший варіант – подзвонити на гарячі лінії органів місцевого самоврядування.
Також можна скористатись електронним сервісом Міндовкілля «Екомапа», яка слугує для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища.
Хто прибиратиме та відповідатиме?
В міністерстві зазнають, що у випадку підтвердження наявності великих партій медичних відходів комунальні служби ліквідують сміттєзвалища, а медичні заклади, що розташовані неподалік, – перевірять.
Як бути свідомим?
Варто зазначити, що правил поводження з медвідходами варто дотримуватися кожному. Особливо, якщо мова стосується засобів індивідуального захисту, тим паче, що бути свідомим – дуже просто.
Особам, які перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими людьми, використані маски та рукавички рекомендують складати у два пакети, щільно їх зав’язувати і витримувати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.
Іншим громадянам засоби індивідуального захисту достатньо скласти в один пакет, щільно його зав’язати і також витримати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого – викинути.
Як повідомляв «Погляд» раніше, за останні півроку виробництво масок в світі збільшилося в 200 разів.
Нагадаємо, в столиці ще навесні відкрили пункти прийому медичних відходів.