Що робити, якщо ви виявили стихійне звалище медичних відходів?
Через масове використання засобів індивідуального захисту кількість стихійних звалищ медичних відходів невпинно збільшується.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/08/25_othody.jpg)
Роз’яснення, як діяти та куди дзвонити, якщо ви виявили звалище медичних відходів, надали в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Куди звертатися?
Перш за все «знахідку» потрібно зафіксувати на мобільний пристрій, після установити геолокацію, а потім повідомити про факт відповідальні державні служби.
Зокрема, звернутися можна до Державної екологічної інспекції України, зателефонувавши за номером +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40, чи, надіславши повідомлення на e-mail: info@dei.gov.ua.
Інший варіант – подзвонити на гарячі лінії органів місцевого самоврядування.
Також можна скористатись електронним сервісом Міндовкілля «Екомапа», яка слугує для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища.
Хто прибиратиме та відповідатиме?
В міністерстві зазнають, що у випадку підтвердження наявності великих партій медичних відходів комунальні служби ліквідують сміттєзвалища, а медичні заклади, що розташовані неподалік, – перевірять.
Як бути свідомим?
Варто зазначити, що правил поводження з медвідходами варто дотримуватися кожному. Особливо, якщо мова стосується засобів індивідуального захисту, тим паче, що бути свідомим – дуже просто.
Особам, які перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими людьми, використані маски та рукавички рекомендують складати у два пакети, щільно їх зав’язувати і витримувати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.
Іншим громадянам засоби індивідуального захисту достатньо скласти в один пакет, щільно його зав’язати і також витримати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого – викинути.
Як повідомляв «Погляд» раніше, за останні півроку виробництво масок в світі збільшилося в 200 разів.
Нагадаємо, в столиці ще навесні відкрили пункти прийому медичних відходів.