Що думають жителі Київщини про вакцинацію від COVID-19
ІА «Погляд» поцікавилась у мешканців Київської області думкою щодо вакцинальної кампанії в Україні проти коронавірусу, яка має розпочатись вже в цьому місяці.
В усьому світі від 43 до 70% людей не довіряють розробленим вакцинам. Україна – не виняток, про що свідчать свіжі дані соціологічного опитування компанії Research & Branding Group.
- 44% українців не вірять у здатність системи охорони здоров'я України впоратися з вакцинацією населення.
- 35% опитаних вважають, що з вакцинацією українська медицина впорається лише частково.
- Лише 20% респондентів позитивно оцінюють перспективи вакцинації в країні.
Цікаво, що на запитання про можливий глобальний успіх вакцинації від коронавірусу думки українців розділилися: 39% опитаних переконані, що масова вакцинація зможе повернути людство до нормального життя, 36% жителів України так не вважають, а не визначилися з відповіддю чверть опитаних – 25%.
Що говорить влада
Так, недовіра до вакцин, які розробляються досить швидкими темпами, у людей є. Втім, не слід забувати, що вакцинація потрібна для подолання пандемії коронавірусу. Нещодавно під час одного з брифінгів міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив, що в Україні будуть використовуватися лише безпечні вакцини.
«Усі вакцини, які використовуватимуться в Україні, будуть безпечними. Вони проходитимуть реєстрацію і досліджуватимуться українськими експертами, яким ми довіряємо…Реєстрація вакцини – дуже важливий момент. Експерти, повірте, дуже прискіпливо ставляться до всіх результатів, які вони вивчають. І вже після висновків експертів вони подають їх у МОЗ, де вже затверджується вакцина. Тому та вакцина, яка пройде реєстрацію в Україні, точно буде безпечною», -
Максим Степанов
Слід зауважити, що існує низка вимог до вакцин, які виробляються в світі для подолання пандемії COVID-19. Насамперед вони мають бути імуногенні, безпечні, стабільні і з визначеним складом та структурою компонентів.
На сьогодні розробляються до 70 вакцин-претендентів. На ринок України допускаються вакцини, які мають проміжні результати третьої фази клінічних випробувань.
В Україні будуть використовуватись такі вакцини, як BioNTech/Pfizer, AstraZeneca, Moderna, SinoVac, NovaVax. Першою в Україну приїде вакцина CoviShield від Oxford/AstraZeneca. Також «Погляд» повідомляв, що вакцину NovaVax Україна почне отримувати з липня 2021 року. Додамо, що щеплення населення від коронавірусу, яке мало розпочатися 15 лютого, не стартувало через технічні проблеми логістичного характеру. Читайте більше про розслідування НАБУ, інформаційну війну та зрив вакцинації.
Що говорять жителі Київщини
«Погляд» опитав мешканців різних куточків Київської області, чи планують вони вакцинуватись від COVID-19. Більшість опитаних відповіли «Ні». Лише 5-10% респондентів планують вакцинуватись від коронавірусу, причому не безкоштовною вакциною, закупленою державою, а купленою за власний кошт у надійного, на їхню думку, виробника. Ось що говорять люди в регіонах Київщини.
Буча
«Я погано ставлюсь до будь-якої вакцини. Ми не знаємо, яка буде реакція організму в майбутньому. Для людей із хорошим імунітетом вакцинація зайва. Потрібно займатися спортом, вести здоровий спосіб життя, тоді ніякі хвороби не здолають і вакцини будуть непотрібні, оскільки організм сам буде боротися з вірусом», -
Жителька Бучі, на правах анонімності
Бородянка
Васильків
Вишгород
Приірпіння
Обухів
Фастів
«Я вже перехворів»
Окремо треба виділити категорію людей, які вже перехворіли на коронавірусну хворобу і вважають недоцільним робити щеплення. Нагадаємо, в Україні станом на 22 лютого за весь час пандемії налічується 1 147 426 осіб, які подолали COVID-19, із загальної кількості виявлених випадків - 1 307 662. Від ускладнень коронавірусної хвороби померли 25 156 громадян України.
Жителька Василькова, яка побажала залишились анонімною, зазначила:
«Я працюю в медичній сфері і знаю, що якщо вакцина недостатньо вивчена й досліджена, адже на це не було вдосталь часу, то й побічні реакції від неї можуть бути які-завгодно. Я недовіряю існуючим вакцинам і не буду своє здоров’я випробовувати на міцність, до того ж маю багато хронічних хвороб, тож невідомо, як вакцина вплине на їх перебіг. На додачу я вважаю, що перехворіла на коронавірус, тож не бачу доцільності витрачати вакцину. Нехай її використають ті, хто їй довіряє і кому вона потрібна в першу чергу».
Раніше «Погляд» писав, що антитіла до коронавірусу здатні зберігатись до 9 місяців в організмі 96% людей, які перехворілі на коронавірус.
Вакцинація в Україні - справа добровільна
Отже, на першому етапі вакцинальної кампанії в Україні планується щепити 367 тис. громадян, які входять до групи людей з критичним ризиком інфікування. Маються на увазі медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на коронавірус, мешканці будинків для людей похилого віку, військовослужбовці ООС, які знаходяться на передовій. Усього передбачається 5 етапів. Усі вони викладені в «дорожній карті» вакцинації від COVID-19.
Як інформував міністр охорони здоров’я Максим Степанов, по медзакладах України складали списки тих працівників, які бажають вакцинуватись, адже вакцинація в Україні виключно добровільна. Проте, як виявилось, не всі медпрацівники поспішали записуватись у список. Багато хто з них вже або перехворів, або не довіряє існуючим вакцинам. Так, за власною інформацією ІА «Погляд», в Ірпінській районній міській лікарні вакцинацію було запропоновано лікарям, але багато хто з них відмовився від неї.
«Погляд» й надалі інформуватиме своїх читачів про думки та настрої серед мешканців Київщини на тему вакцинації від коронавірусу та вакцинальної кампанії загалом.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.