Новини
Суспільство
Технології
Новини світу

Що читають міленіали


Молоді американці віддають перевагу паперовим книжкам перед цифровими і люблять відвідувати бібліотеки

Життя міленіалів – людей, народилися з 1981 по 1996 рік, нерозривно пов’язане з цифровою епохою, бурхливий розвиток якої прийшовся на час становлення молоді. Поведінка міленіалів відрізняється від поведінки попередніх і наступних поколінь. Їх уже важко уявити без гаджетів, без життя у соцмережах. У засобах масової інформації публікували польові дослідження центру Pew Research Center «проблемних» звичок цієї групи людей в США. А ось що вони читають?  Це відображено в дослідженні про читацькі звички міленіалів США.

Як повідомляє сайт ЧИТОМО, покоління, яке виросло у цифровому світі, має дуже традиційні книжкові уподобання, і читає в середньому п’ять книжок на рік (в середньому американці читають чотири книги на рік). Також серед міленіалів спостерігається більше бажання відвідувати бібліотеки, ніж серед представників інших поколінь, і вони надають перевагу паперовим книжкам перед цифровими.

Обсяги продажів книжок у традиційних магазинах падають протягом багатьох років, однак загальна тенденція в галузі позитивна, і це восновному завдяки молодшим читачам. Вартість всесвітньої видавничої галузі у 2018 році становила 111 мільярдів доларів США, і протягом останніх п’яти років цей показник зростає на 1 відсоток щороку.

Міленіали – це «покоління новин». Та якщо представники старшого покоління, переважно дивляться новини, то у міленіалів телевізор як джерело новин відходить на другий план:  про них вони дізнаються в основному завдяки читанню. У новинах найбільше цінують автентичність. Вони довіряють лідерам думок в соцмережах, на сторінки яких підписані. 60% міленіалів сказали, що готові протестувати продукт, який порекомендує блогер в Youtube, а третина вважає блог головним медіа-джерелом, коли приймають рішення про певну покупку.

Досліджуючи певну тему, міленіали більше читають літератури на відповідну тематику, ніж представники інших поколінь. Більшість міленіалів читають, аби добре орієнтуватися у певній темі. 92% – щоб вивчити певну тему (у порівнянні з 66% в старших групах).

Здається, ця жага до знань корелює з результатами дослідження 2015 року, за даними якого 945 міленіалів ухвалили для себе на Новий рік зобов’язання особистого зростання (наприклад, «робити більше вправ» або «економити гроші»), і це у порівнянні з 84% представників покоління бебі-буму та 81% представників покоління Х. Також вони демонструють тенденцію реєструватися на онлайн-курсах та застосовувати комп’ютерні програми для отримання нових знань.

Також міленіали що читають і для розваги. У 2015 році 43% читачів віком від 18 до 34 років читали книжки, які не є необхідними для роботи або навчання (романи, оповідання, поезію або п’єси), ці показники перевищили лише читачі віком від 65 до 74 років (49%). Окрім того, всупереч поширеній думці, міленіали досі надають перевагу паперовим книжкам.

Завдяки чому переважно дізнаються новини американці:

Читанню:

18-29 років – 42%

30-49 років – 40%

50-64 років – 29%

65+ років – 27%

 Перегляду відео:

18-29 років – 38%

30-49 років – 39%

50-64 років – 52%

65+ років – 58%

 Прослуховування аудіозаписів:

18-29 років – 19%

30-49 років – 20%

50-64 років – 17%

65+ років – 10%

Як вони обирають книжки

Читання книжок набуло соціального значення, оскільки міленіали найчастіше отримують поради в соціальних мережах, перш ніж купити книжку. До того ж, для них важливішими є ціна та обкладинка, ніж прізвище автора.

8 з 10-ти міленіалів купують книжки лише за рекомендаціями онлайн-оглядів (коментарі, огляди, картинки та відео). Читачі-міленіали схильні ділитися своїми лайками та дизлайками усно (54%), у соціальних мережах (20%) і в онлайн-спільнотах (18%).

Це цікаво

Більшість сучасних бестселерів мають «коротке життя» в рейтингах: тримаються на першому місці не більше чотирьох тижнів. Єдині книжки з 1980-го року, які очолювали рейтинги понад 20 тижнів – «П’ятдесят відтінків сірого», «Код да Вінчі» та «Мости округу Медісон».

Втім, хоч це покоління, яке найбільше читає, середній час концентрації уваги в них становить 8 секунд. Окрім того, дослідження руху зіниць показали, що слова з 2-3 літер пропускають у 75% випадків.

Міленіали справді занурені в життя своїх локальних спільнот, і 40% опитаних згодні платити за товари більше, тільки щоб купувати їх у локальній спільноті.

Представники вікової групи 18-24 років купують більшість книжок, які читають (54%), у порівнянні з іншими віковими групами.  Більшість читачів у віці 16-30 років зазвичай купують книжки, які  хочуть прочитати.

Респонденти всіх вікових груп зауважують, що завдяки в нинішній час інтернету знайти інформацію набагато легше, ніж раніше. Але американці віком до 30-ти років кажуть, що є багато корисної та важливої інформації, яка в Інтернеті не доступна.

Читацькі уподобання у Великій Британії

18% опитаних дорослих зауважила, що взагалі не читає паперові книжки, а 56% вважають, інтернет і комп’ютери замінять книжки у найближчі 20 років. У віковій групі 18-30 років ці показники зростають до 64%.

27% зазначили, що надають перевагу Інтернету і соцмережам замість книжок, а у віковій групі респондентів 18-30 років ці показники зростають до 56%.

До речі, в одному з інших досліджень ішлось про те, що більш ніж половина японських студентів взагалі не читають.

Джерело: ЧИТОМО