Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Щеплення від кору тепер доступне всім українцям безкоштовно


Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України внесло зміни до Календаря профілактичних щеплень, згідно з якими тепер всі дорослі українці можуть отримати безкоштовно щеплення від кору без жодних обмежень.

Нагадаємо, що донедавна таку можливість мали лише дорослі із груп ризику: медики, освітяни, студенти, військові, учасники Операції об’єднаних сил або ж люди, які контактували з хворими на кір. 

Щеплення від кору тепер доступне всім українцям безкоштовно

Відтепер вакцинація гарантована всім дорослим, які:

▪️ контактували з хворими на кір (рекомендовано зробити щеплення протягом перших 72 годин);
▪️ не хворіли на кір та не мають підтвердження про щеплення у медичній карті;
▪️ не мають імунітету проти кору за результатами аналізів на наявність антитіл IgG.

У соціальній мережі Уляна Супрун зазначила, що дорослим пацієнтам достатньо одного щеплення, аби сформувати імунітет проти кору.

Змінився й вік маленьких пацієнтів, яким можна робити щеплення від кору. Якщо раніше потрібно було чекати, поки дитині не виповниться рік, то тепер щеплення можна робити від 6 місяців. Оскільки кір дуже небезпечний для малюків і може мати смертельні наслідки, не варто чекати 12 місяців, особливо в умовах спалаху та постійного зростання кількості хворих на кір.

Доза вакцини проти кору в 6 місяців буде вважатися “нульовою”, тож потрібно і далі дотримуватися Календаря щеплень і в 12 місяців та 6 років приймати першу та другу дозу вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи). Вакцинація за календарем щеплень, як і раніше безоплатна. 

Отримати дозу вакцини можна у тому медзакладі, де працює ваш сімейний лікар, терапевт чи педіатр. На початку літа вакцинуватися безоплатно можна буде також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. 

Уляна Супрун наголосила, що не варто вірити міфам, які запевняють, що можна просто перехворіти або ж вакцина від кору небезпечна. Кір – смертельно небезпечна хвороба. Якщо дитина захворіє на кір та одужає, у неї дійсно сформується імунітет. Однак інфекція може викликати ускладнення: ураження мозку (енцефаліт), бронхіт, пневмонію. 

Фото - pixabay.com